اخباراخبار کانادا

پاندمی، پزشکان خانواده در انتاریو را از حرفه شان فراری داده است

انتاریو- تحقیقات جدید Unity Health Toronto که گزارش آن اخیرا در نشریه Annals of Family Medicine منتشر شد، نشان می ‌دهد بسیاری از پزشکان خانواده در انتاریو از شروع پاندمی به این سو، این حرفه را ترک کرده اند. 

بر اساس این گزارش، از مارچ تا سپتامبر 2020، حدود سه درصد از پزشکان خانواده در سراسر استان – یعنی 385 پزشک – مطب خود را تعطیل کرده اند. به همین دلیل تخمین زده می شود که حدود 170 هزار بیمار از مراقبت های بهداشتی اولیه که توسط پزشکان خانواده ارائه می شود، محروم شده اند. 

دکتر تارا کیران، پزشک خانواده و پژوهشگر بیمارستان سنت مایکل – تورنتو، که بخشی از شبکه Unity Health است، گفت: پاندمی وضعیت بد مراقبت های اولیه را بدتر کرده است. بر اساس آمار منتشر شده، تا مارچ 2020، حدود 1.8 میلیون انتاریویی پزشک خانواده نداشته و 1.7 میلیون انتاریویی دیگر پزشک خانواده بالای 65 سال (در سن بازنشستگی) داشتند. این یک معضل بزرگ برای بیماران است. 

وی افزود: هنگامی که دولت انتاریو در مارچ 2020 لاک داون اعلام کرد به پزشکان خانواده دستور داد مگر در موارد کاملا ضروری از پذیرش حضوری بیماران خودداری کنند. اما تعداد مراجعات چه حضوری و یا مجازی، بیش از 30 درصد کاهش یافت. این امر به طور نامتناسبی بر درآمد پزشکان خانواده در کلینیک های واک-این، تاثیر گذاشت، زیرا این پزشکان حق الزحمه ای، بابت هر بیمار مراجعه کننده صورتحساب به دولت استان ارائه می کردند.  

مطالعات Unity Health نشان داد پزشکان شاغل در کلینیک های واک-این بیشتر از همکارانی که بیماران ثابت داشته و درآمد بیشتری کسب می کردند، حرفه خود را ترک کرده اند.

طبق گزارش مورد اشاره در سال 2019 حدود 12 هزار و 247 پزشک خانواده فعال در انتاریو وجود داشت، اما تعداد آنها از مارچ تا سپتامبر 2020 به 11 هزار و 862 پزشک کاهش یافت. همچنین مشخص شد که برخی از مناطق استان، از جمله شمال غرب انتاریو، منطقه نیاگارا و شبه جزیره بروس در دریاچه هوران با کمبود بیشتر پزشک خانواده (به علت ترک حرفه) روبرو شده اند. دکتر کیران گفت: مناطق روستایی از قبل نیز تعداد کمتری پزشک در اختیار داشتند، بنابراین ترک حتی یک پزشک، تاثیر زیادی بر جوامع روستایی گذاشته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید