علم و دانش

ویکتوریا، سخنگوی هوش مصنوعی اوکراین برای به روزرسانی به موقع  اخبار جنگ 

دولت اوکراین یک سخنگوی هوش مصنوعی به نام ویکتوریا شی که با خواننده و اینفلوئنسر اوکراینی روزالی نومبر شباهت دارد را برای اطلاع رسانی در مورد جنگ با روسیه، رونمایی کرده است. 

این ربات مشکی پوش با سنجاق سینه پرچم اوکراین، موهایش را به پشت جمع کرده است. 

در ویدیویی که توسط وزارت امور خارجه (MFA) منتشر شد، ویکتوریا خود را معرفی کرد و وظایف شغلی اش را تشریح کرد. او گفت که برای محافظت از حقوق و منافع شهروندان اوکراینی در خارج از کشور ساخته شده است. ویکتوریا افزود: وظیفه من گزارش اطلاعات عملیاتی و تایید شده توسط بخش کنسولی وزارت امور خارجه اوکراین به مردم خواهد بود. من خبرنگاران را از اخبار مربوط به کنسولگری ها و تلاش های مقامات برای محافظت از حقوق و منافع شهروندان اوکراینی در واکنش به حوادث یا موقعیت های اضطراری، مطلع خواهم کرد. 

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در بیانیه ‌ای گفت: تصمیم برای اضافه کردن سخنگوی هوش مصنوعی برای وزارت امور خارجه جزو الزامات زمان جنگ است. 

وزارت امور خارجه اقداماتی را برای محافظت از شی در برابر هکرها با قرار دادن یک کد QR در پایین هر ویدیو انجام داده است که بینندگان را مستقیما به نسخه متنی بیانیه در وب سایت رسمی دولت می برد. اگر کد QR روی ویدیو وجود نداشته باشد، ویدیو معتبر تلقی نمی شود. 

معرفی سخنگوی وزارت خارجه اوکراین در حالی صورت می گیرد که سایر کشورها شروع به معرفی مجریان خبری هوش مصنوعی کرده اند که می توانند اخبار را در 24 ساعت شبانه روز بخوانند، به چندین زبان صحبت کنند و نیازی به دریافت دستمزد ندارند. 

چین، هند، یونان، کویت و تایوان جزو اولین کشورهایی بودند که مجریان هوش مصنوعی واقعی را به اتاق خبر معرفی کردند.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید