اخباراخبار کانادا

ویزای کانادا عامل جدایی مادر و فرزند اوکراینی 

به نقل از CP24 : جنگ، ایرینا میشینا و پسر 6 ساله اش را مجبور کرد که چمدان ها را ببندند و جلای وطن کنند. 

این زن 35 ساله که پس از ترک اوکراین در ورشو زندگی می کند، تصمیم گرفت شانس خود را برای زندگی در کانادا امتحان کند. تلاش او با موفقیت همراه شد و توانست ویزای موقت کار در کانادا را دریافت کرد، اما او به یک دلیل بزرگ هنوز هم نمی تواند به کانادا بیاید، زیرا درخواست ویزای پسرش نیکیتا هنوز مورد بررسی و تائید قرار نگرفته است.

میشینا در مصاحبه ای گفت: «من می خواهم برای پسرم ویزای کانادا بگیرم، می دانم که زندگی در کانادا برای او یک فرصت طلایی است».

خود میشینا در ماه ژوئیه برای دریافت ویزا درخواست داد و ویزای او در ماه سپتامبر صادر شد، اما پس از شش ماه انتظار، هنوز پرونده پسرش مورد بررسی قرار نگرفته است.

میشینا می گوید بارها پیگیر وضعیت ویزای پسرش شده است و هر بار به او گفته شده که باید صبر کند.

حال میشینا پا در هوا است و نمی داند چه باید بکند، او هر روز به همراه جنگ زدگان اوکراینی در اتاقی در طبقه دوم ایستگاه قطار مرکزی ورشو دور هم جمع می شوند. در اینجا دوازده نیمکت چوبی کوچک با تشک‌ های فوم نازک، پتوها و بالش ‌های ستاره ‌ای شکل قرار داده شده است تا کودکان اوکراینی بتوانند در این فضا قدری استراحت کنند.

میشینا که روی یکی از این تخت ها نشسته است، گفت: «برخی شب ها بین 20 تا 60 نفر از پناهگاه موقت استفاده می کنند».

این پناهگاه ها به طور موقت جنگ زدگان اوکراینی را می پذیرند، اما اینجا یک مکان موقت است و آنها باید هر چه زودتر مسیر جدید زندگی خود را پیدا کنند و از آنجا خارج شوند.

میشینا نیز جز این افراد است که دیر یا زود باید این مکان را ترک کند. او درباره وضعیت خود گفت: «من تلاش خودم را کردم، الان دیگر نمی دانم واقعا باید چکار کنم، تا کی باید منتظر بمانم».

مسئله این است که میشینا تنها نیست و 279 هزار نفر جنگ زده اوکراینی وضعیتی مشابه پسر او دارند و باید فکری به حال آنها شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید