اخباراخبار کانادا

ویدیوی درگیری مخالفان و موافقان ممنوعیت تردد اتومبیل در High Park تورنتو 

تورنتو- بسیاری از کسانی که به این پارک رفت و آمد می ‌کنند خواستار آن بوده ‌اند که این پارک به روی اتومبیل ها مسدود شود. ایده ای که شهرداری آخر هفته ها آن را آزمایش می کند. 

موافقان بر افزایش ایمنی عابران پیاده و دوچرخه سواران تاکید کرده ولی مخالفان می گویند محدود شدن تردد اتومبیل برای بازدیدکنندگانی که توان حرکتی محدودی دارند و همچنین برای افرادی که از راه دور برای لذت بردن از فضای پارک می آیند، مشکل ایجاد می کند. 

اکنون که شهرداری بخش اول پروژه آزمایشی را به اجرا گذاشته و تردد اتومبیل را در بخش هایی از پارک ممنوع کرده،  تنش بین مخالفان و موافقان بیشتر شده است. تجمع بعد از ظهر چهارشنبه در این پارک به سرعت به هرج و مرج کشیده شد با ازدحام جمعیت، بوق زدن های مکرر و داد و فریاد همراه بود. 

از آخر هفته، جاده غربی و بخش هایی از Colborne Lodge Drive بر روی اتومبیل ها بسته خواهد شد. ورودی پارک ساید درایو و بلوار High Park به عنوان نقطه دسترسی اصلی برای وسایل نقلیه عمل می کند و فقط از دوشنبه تا جمعه باز خواهند بود. 

مکان های پارکینگ نیز کاهش یافته و در عین حال فضای جدید برای پیاده روی و خطوط اختصاصی برای دوچرخه سواری اختصاص داده شده اند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید