اخباراخبار کانادا

ویدئوی ناراحت کننده از حمله به زن هشتاد و یک ساله در متروی تورنتو  

وینی مک‌ کیگ، در ماه اکتبر در حال رفتن به مطب دندانپزشک بود که ناگهان توسط مسافر دیگری در ایستگاه داندس از ناحیه سر مورد حمله قرار گرفت. مهاجم فرار کرد. مک کینگ با فریاد کمک خواست، ولی کسی به کمک او نشتافت. وقتی بالاخره سر و کله یکی از کارکنان TTC  پیدا شد، از او سوال شد چرا با مهاجم مقابله نکرده بود؟  

مک کیگ در اثر این حمله دچار ضربه مغزی، تاری دید و گردن درد شده و مانند بسیاری در تورنتو از سوار شدن به مترو می ترسد و وقتی غریبه ای پشت سرش حرکت می کند، احساس ناراحتی می کند. 

پلیس مظنون را 3 نوامبر بازداشت و با اتهام حمله خشونت آمیز منجر به صدمه بدنی روبرو کرد. 

 

حملات خشونت آمیز در TTC در طول پاندمی کووید-19، افزایش یافته است. 

استوارت گرین، سخنگوی آژانس حمل و نقل عمومی، ضمن ابراز نگرانی از تجربیات مسافران تاکید کرد TTC  متعهد به همکاری کامل با پلیس، شهرداری و سایر شرکا برای ایمن تر کردن سیستم برای مسافران می باشد. 

بریجیت ریتاکا، دختر مک‌ کیگ می‌ گوید مادرش همیشه فردی خوشرو و مشتاق گفتگو با غریبه ‌ها بوده است، اما دیگر اینچنین نیست. ریتاکا نه تنها از واکنش کارکنان TTC در زمان حمله به مادرش ناامید شده است، بلکه می گوید شرکت حمل و نقل وضعیت مادرش را پیگیری نکرده است. 

TTC  ادعا می کند تعداد پاسبان های ویژه را افزایش داده است، اما اتحادیه کارکنان TTC یعنی CUPE 5089 می گوید تنها 8 پاسبان ویژه در هر زمان در ایستگاه های سطح شهر برای گشت زنی حضور دارند.

کارشناسان می ‌گویند افزایش حضور پلیس، امنیت  TTC را بهبود نمی ‌بخشد، زیرا شرایط اقتصادی-اجتماعی، سلامت روانی، اعتیاد و بحران مسکن در طول پاندمی بدتر شده اند.  

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید