علم و دانش

ویتامین B ممکن است خطر گلوکوم را کاهش دهد

با افزایش سن شیوع بیماری‌ های مرتبط با سالمندی مانند گلوکوم  (آب سیاه) که بینایی را تهدید می کند، به سرعت افزایش می ‌یابد. با این حال، افزودن ویتامین های خانواده B می تواند بطور قابل توجهی خطر ابتلا به این عارضه که بینایی میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد را کاهش بدهد. 

در جدیدترین مطالعه، داده های بیش از 5 هزار آمریکایی 40 ساله و بالاتر تجزیه و تحلیل شد. هدف پژوهشگران این بود که دریابند آیا مصرف روزانه ویتامین های  B، B1، B2، B6، B12، (نیاسین و اسید فولیک) می تواند خطر گلوکوم را کاهش دهد یا خیر.

یک یافته کلیدی این بود که مزایای این ویتامین بر اساس جنسیت متفاوت است. در حالی که افزایش 1 میلیگرم  B1 و B2  خطر ابتلا در مردان را تا 28 درصد کاهش می دهد، زنان چنین مزیتی را از مصرف مقدار بیشتر تجربه نمی کنند.

دکتر آلینا جوگاریان، چشم پزشک در Northwell Health نیویورک که با این مطالعه ارتباطی نداشت، گفت: این مطالعه از داده‌ های قابل اعتماد با حجم نمونه بزرگ استفاده کرد و یافته‌ های آن نیز با سایر مطالعات مرتبط با ویتامین‌ های B با کاهش خطر ابتلا به گلوکوم مطابقت داشت. با این حال، مطالعات بزرگ تر با یک دوره طولانی پیگیری برای تعیین تاثیر ویتامین بر پیشرفت گلوکوم و تاثیر طولانی مدت مکمل ویتامین B روی عصب بینایی مورد نیاز است.

تحقیقات نشان می دهد که در گلوکوم، میتوکندری ها آسیب می بینند و از تولید انرژی مورد نیاز سلول ها جلوگیری می کنند. علاوه بر این، بیماران گلوکوم دارای سطوح پایین تری از نیاسین (ویتامین (B3 هستند که برای عملکرد مناسب میتوکندری ضروری است.

در کارآزمایی فاز 2 در سال  2022 محققان به 21 بیمار مبتلا به گلوکوم با کاهش دید متوسط ​​دوزهای بالایی از نیاسین دادند که به عنوان معادل ایمن برای دوزهای مؤثر در مطالعات روی موش ها محاسبه شده بود. پس از بیش از دو ماه درمان، بیماران بهبود قابل توجهی را در عملکرد بینایی تجربه کردند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید