اخباراخبار کانادا

ولخرجی 100 هزار دلاری فرماندار کل کانادا از جیب مالیات دهندگان 

مری سیمون، فرماندار کل کانادا، در طول پرواز به دبی برای شرکت در Expo 2022، حدود 100 هزار دلار هزینه کیترینگ را به حساب مالیات دهندگان کانادایی گذاشت. 

سیمون و 29 مسافر دیگر، مجموعا 93 هزار و 117 هزار و 89 دلار برای خدمات پذیرایی در هواپیمای دولتی Polaris CC-150 (متعلق به نیروی هوایی سلطنتی کانادا) صرف کردند. از جمله کسانی که سیمون را در این سفر همراهی کردند، جس داتون، مدیر کل خاورمیانه کانادا و استوارت ویلر، رئیس پروتکل کانادا بودند.

سفر هوایی سایمون همچنین 146872 لیتر سوخت مصرف کرد که برای مالیات دهندگان 248 هزار و 127 دلار و 2 سنت هزینه داشت. 

یک هفته قبل از این سفر، نخست وزیر جاستین ترودو، وزیر دارایی کریستیا فریلند و دیگران نیز در طول سفر به برلین- آلمان و ورشو- لهستان، مبلغ 57 هزار و 401 دلار و56 سنت را برای کیترینگ (پذیرایی) از جیب مالیات دهندگان هزینه کردند. 

سفرهای پرهزینه همچنین شامل سفر 14 فوریه آنیتا آناند (وزیر دفاع) به نشست ناتو در بروکسل بود. آناند در طول سفر مبلغ 2 هزار و 498 دلار و 62 سنت بابت هزینه پذیرایی به مالیات دهندگان تحمیل کرد. 

بد نیست این را هم بدانید که هیئت 276 نفری ترودو در نشست اقلیمی COP26 در گلاسکو، حدود 1 میلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشت. در طول این سفر، کریستیا فریلند 3 هزار دلار هزینه کرد تا پس از رزرو هتل در اینبورگ به جای استفاده از قطار 50 دلار در روز به گلاسکو، با یک راننده خصوصی به گلاسکو برود. برای اقامت سه روزه او در هتل نیز 42 هزار دلار هزینه شد.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید