اخباراخبار جهان

وضع کردن قوانین سختگیرانه تر برای حجاب توسط مقامات ایرانی

به نقل از aawsat : به گزارش رسانه‌ های ایران، مقامات ایرانی قصد دارند از طریق نظارت تصویری، بر اجرای قوانین حجاب توسط زنان ایرانی نظارت کنند.

روزنامه اعتماد ایران اخیرا گزارش داد که کمیسیون قضایی مجلس می ‌خواهد از ابزارهای نظارتی که قبلا در ترافیک جاده ‌ای استفاده می ‌شد در اماکن عمومی نیز استفاده کند.

در صورت تخلف ابتدا به بانوان از طریق پیامک تذکر داده می شود و در صورت تکرار تخلف، جریمه نقدی از آنها اخذ می شود.

روزنامه اعتماد پیش از این در قالب گزارشی از اصلاحات برای مجازات شدیدتر نقض قوانین پوشش اسلامی خبر داده بود. در آن زمان صحبت از انجام خدمات عام المنفعه، شرکت در دوره های بازآموزی، ممنوعیت خروج از کشور، محدودیت های استخدامی و جریمه بود.

ماه هاست که گشت ارشاد، تقریبا به طور کامل از خیابان های ایران محو شده است. بسیاری از زنان در شهرهای بزرگ ایران دیگر روسری به سر نمی کنند. منتقدان در ایران از عدم حمایت اجتماعی از تشدید قوانین جدید، شکایت دارند.

قوانین سختگیرانه حجاب بیش از چهار ماه است باعث شده مردم برعلیه رژیم طغیان کنند. بیشتر کسانی که به خیابان ها آمدند از این واهمه داشتند که سرنوشت مهسا امینی در انتظار آنها یا دختران و خواهرانشان باشد.

دامنه اعتراضات مردم ایران هر روز با انتشار خبری جدید، رنگ و بویی جدید به خود می گیرد. در تازه ترین اقدام، انتشار گسترده تصاویر فرهاد میثمی که به دلیل ماه ها اعتصاب غذا با لاغری مفرط مواجه شده و در خطر مرگ قرار دارد، خشم آنلاین را برانگیخت. بسیاری از منتقدان رژیم هشدار دادند که او به دلیل اعتراض به حجاب اجباری در خطر مرگ قرار دارد.

یکی از وکلای مخالف رژیم گفت فرهاد میثمی 53 ساله، که از سال 2018 به دلیل حمایت از فعالان زن معترض به سیاست حجاب اجباری در زندان به سر می برد، اعتصاب غذای خود را در اعتراض به کشتار گسترده انقلابیون توسط رژیم از 7 اکتبر آغاز کرده است.

با توجه به این خبر انتظار می رود باز هم زنان و دختران ایرانی به سرخط اخبار جهان راه یابند، زیرا قرار است آنها به دلیل عدم رعایت الزامات سختگیرانه حجاب دولتی، از حقوق شهروندی خود محروم شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید