اخباراخبار کانادا

وضع مالیات بر خانه های خالی تورنتو

قرار است صاحبان املاک در تورنتو در صورتی که محل اقامت آنها بیش از شش ماه در سال خالی بماند، مشمول پرداخت مالیات شوند؛ این مالیات علاوه بر مالیات دارایی است و ممکن است سالیانه به 10 هزار دلار نیز برسد.

شورای شهر تورنتو در جلسه سال 2021 مالیات خانه های خالی را تصویب کرد، در این راستا هفته گذشته 400 هزار اخطار برای صاحبان املاک ارسال شد و قرار است در این هفته 425 هزار اخطار دیگر برای بقیه ارسال شود؛ این افراد باید اظهارنامه وضعیت اشغال یا عدم اشغال ملک خود را تا 2 فوریه ارائه کنند، در غیر این صورت باید به ازای هر سال یک درصد ارزش ارزیابی شده ملک خود را به عنوان مالیات اضافی بپردازند.

استفان هالیدی عضو شورا شهر (تنها عضوی که علیه این مالیات رای داد) در این باره گفت: «اکنون همشهریان ما باید اعلام کنند که ملک آنها خالی نبوده است، در غیر این صورت با یک صورت ‌حساب مالیاتی هنگفت ده‌ ها هزار دلاری مواجه خواهند شد».

شورای شهر تورنتو این طرح مالیاتی را از ونکوور الگو برداری کرده است؛ در این شهر مالیات خانه های خالی با یک درصد از سال 2017 شروع شد و در سال 2023 به 5 درصد افزایش یافته است.

جان توری شهردار تورنتو روز سه شنبه در بیانیه ای گفت که اکثریت قریب به اتفاق صاحبان املاک تورنتو این مالیات را پرداخت نخواهند کرد، زیرا کمتر پیش می آید خانه ای در تورنتو خالی باشد.

او در ادامه گفت که راه عملی برای تشخیص غیرمسکونی بودن خانه از طریق خوداظهاری است، به همین دلیل فرم هایی در اختیار مالکان قرار گرفته است.

توری گفت: «در سال‌های اخیر چندین شهر این مالیات را برای تشویق مردم به اجاره یا فروش املاک خالی خود وضع کرده اند. خانه ها برای زندگی مردم در نظر گرفته شده اند، خالی بودن آنها در زمان بحران مسکن هیچ توجیهی ندارد».

توری معتقد است براساس پیش بینی ها، مالیات بر خانه های خالی سالانه بین 55 تا 66 میلیون دلار درآمد برای تورنتو ایجاد کند؛ قرار است این بودجه صرف سرمایه گذاری برای ساخت خانه های ارزان قیمت شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید