اخباراخبار کانادا

وضع قوانین جدید برای محصولات بهداشتی ارگانیک

به گزارش ایران جوان و به نقل از ctvnews سناتورهای کانادایی در حال بررسی مقررات جدیدی هستند که نظارت دقیق تر و بیشتر بر عوارض جانبی محصولات بهداشتی ارگانیک را الزامی می‌ کنند.

بخشی از لایحه C-47 که تحت بودجه 2023 دولت فدرال قرار دارد، محصولات بهداشتی طبیعی مانند داروهای گیاهی و مکمل ها را در قانون ونسا گنجانده است. در این صورت براساس قوانین جدید، بیمارستان ها ملزم هستند هر گونه واکنش نامطلوب مرتبط با این محصولات را گزارش کنند.

محصولات بهداشتی طبیعی به داروهای جایگزین یا مکمل هایی گفته می شود که معمولا به شکل قرص، کپسول، محلول، کرم، پماد و قطره در دسترس هستند و معمولا با هدف بازیابی یا حفظ سلامتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه گزارش ctvnews آمده است:

به گفته وزارت بهداشت کانادا حتی محصولات مصرفی روزمره مانند خمیردندان و شامپو نیز در صورتی که دارای برخی معیارهای خاص باشند، جز محصولات بهداشتی طبیعی به شمار می آیند و در شمول این قانون قرار می گیرند.

مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه سازی که یک سازمان دولتی در ایالات متحده است.

و بر محصولات طبیعی در این کشور نظارت دارد، اعلام کرده منشا طبیعی یک ماده به این معنی نیست که آن ماده کاملا ایمن و بی خطر است.

به عنوان مثال کاوا نوعی گیاه بومی منطقه اقیانوس آرام جنوبی است که معمولا به عنوان مکمل غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که ممکن است باعث بروز آسیب های کبدی شدید شود؛ تنها این مثال ساده نشان می دهد که طبیعی بودن هر محصول به معنی بی خطر بودن آن نیست و تنها در صورتی که می توان از ایمن بودن آن مطمئن شد که تحت شمول قوانین خاصی قرار داشته باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید