اخباراخبار کانادا

وضعیت بغرنج کودکان کانادایی و الزام تزریق واکسن های کووید 19 و آنفولانزا 

اطلاعات منتشر شده توسط مراکز درمانی انتاریو نشان می دهند که تعداد ویزیت های اورژانسی کودکان  مبتلا به بیماری های تنفسی، در چند وقت اخیر نسبت به بلند مدت به شدت افزایش یافته است.

ژان ایو دوکلوس وزیر بهداشت در این باره گفت: «با توجه به اینکه افزایش تعداد بیماران مبتلا به عفونت های تنفسی به سیستم بهداشتی آسیب می رساند، کودکان بیشتری باید واکسن های کووید 19 و آنفولانزا را دریافت کنند تا این موج فزاینده تا حدی فروکش کند».

دوکلوس که در یک مرکز واکسیناسیون در اتاوا صحبت می‌کرد گفت کانادا درگیر سه گانه کووید 19، آنفولانزا و ویروس سین سیشیال (RSV) تنفسی است.

دوکلوس در ادامه گفت: «کودکان ما از انواع ویروس ها رنج می برند، بیمارستان های ما مملوء از کودکان بیمار هستند و کارکنان بخش خدمات بهداشتی ما به شدت خسته و مستاصل شده اند.

والدین باید کودکانشان را برای واکسیناسیون به مراکز معتبر ببرند، تا احتمال ابتلای آنها به بیماری های تنفسی، بستری شدن در بیمارستان و خدای نکرده مرگ آنها کاهش یابد. اکنون بهترین زمان برای واکسیناسیون کودکان است، زیرا پاییز و زمستان فصول سختی برای ما هستند».

بر اساس داده های منتشر شده در این زمینه، در حال حاضر کودکان بیشتر به دلیل عفونت های آنفولانزا و RSV در بیمارستان بستری می ‌شوند و تعداد موارد کووید 19 در میان آنها به نسبت پایین است.

RSV یک عفونت فصلی شایع است که در اکثر موارد منجر به بیماری خفیف می شود. اما امسال تعداد کودکانی که در اثر این ویروس دچار عفونت شدید شده اند، به طور قابل توجهی بیشتر از حد معمول است. زیرا براساس داده ها تعداد کودکان زیر 4 سالی که امسال به دلیل مشکلات تنفسی به اورژانس بیمارستان ها انتقال یافته اند، بیش از دو برابر میانگین فصلی است.

متاسفانه این آمار در میان کودکان 5 تا 17 سال به شدت بالاتر است و بیش از 3 برابر بلند مدت می باشد. به عقیده کارشناسان سیاست هایی مانند استفاده اجباری از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، باعث شده بود در دو سال گذشته تعداد کودکان مبتلا به این بیماری ها به صورت محسوسی کاهش یابد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید