اخباراخبار کانادا

وزیر جدید مهاجرت: علیرغم بحران کمبود مسکن قصد کاهش تعداد مهاجران را نداریم! 

اتاوا- مارک میلر، وزیر جدید مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفت دولت علیرغم نگرانی های برخی از اقتصاددانان، برنامه ای برای کاهش اهداف مهاجرتی  در آینده نزدیک ندارد. 

میلر برنامه اهداف مهاجرتی سالانه کانادا را در اواخر سال جاری اعلام می کند که حاوی جزئیاتی در مورد تعداد و دسته بندی های تازه واردانی خواهد بود که در سه سال آینده وارد کشور می شوند. طبق برنامه فعلی، کانادا در سال 2023 تعداد 465 هزار مقیم دائم؛ در سال 2024 تعداد 485 هزار و در سال 2025 تعداد 500 هزار مقیم دائم وارد خواهد کرد.

میلر گفت: با توجه به نیازهایی که در کانادا وجود دارد، نیازی به کاهش اهداف مهاجرتی نمی بینم. ولی آماده بحث و گفتگو برای اتخاذ رویکرد سنجیده هستم. 

میلر 26 جولای، به عنوان بخشی از تغییر و تحولات کابینه جاستین ترودو، جایگزین شان فریزر شد تا فریزر سمت وزارت مسکن را به عهده بگیرد. 

کانادا در سال 2022 پذیرای بیش از یک میلیون مقیم دائم و موقت بود. اما منتقدان می گویند هدف کنونی مهاجرت کانادا می تواند بحران مسکن موجود را بدتر کند و فشار بیشتری بر خدمات عمومی وارد کند.

استفان ماریون، اقتصاددان ارشد نشنال بانک کانادا در یادداشت 2 آگوست نوشت تصمیم اتاوا برای دعوت از تازه واردان در حالی است که شاهد عدم تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن هستیم. وی افزود: جمعیت در سن کار کشور در سه ماهه دوم سال جاری 238 هزار نفر افزایش یافت در حالی نرخ ساخت و ساز مسکن جدید 62 هزار واحد بود.

مشخص است که سازندگان خانه نمی توانند به تقاضای روزافزون پاسخ بدهند. 

ماریون گفت: از آنجایی که فشار افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سراسر کشور بیشتر شده، معتقدیم اتاوا باید در اهداف مهاجرتی خود تجدید نظر کند تا بتواند عرضه را به تقاضا برساند. 

طبق گزارش هفته گذشته بانک TD، چنانچه مهاجرت با نرخ فعلی ادامه یابد، کمبود مسکن طی دو سال 500 هزار واحد دیگر افزایش خواهد یافت اما میلر معتقد است که رویکرد فعلی کانادا به مهاجرت می تواند در دراز مدت به بهبود نسبت شاغلین به بازنشستگان، کمک کند.

جذب کارگران ماهر جزء کلیدی برنامه مهاجرت کانادا است. میلر تاکید کرد برای تقویت بخش ساخت و ساز و مراقبت های بهداشتی به نیروی کار متخصص در این زمینه ها نیاز می باشد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید