اخباراخبار کانادا

وزارت بهداشت کانادا مرگ 400 نفر پس از دریافت واکسن کووید 19 را قابل قبول اعلام کرد

براساس آمارها تاکنون در کانادا 400 نفر پس از دریافت واکسن کووید 19 فوت کرده اند و 10000 نفر نیز دچار مشکلات جدی شده اند، با این وجود وزارت بهداشت کانادا هنوز بر این باور است که واکسیناسیون بهترین راه برای مبارزه با سویه های مختلف ویروس کرونا است.

اما این موضوع برای خانواده هایی که مستقیما با این موضوع درگیر شده اند، تنها به چند رقم خلاصه نمی شود.

وزارت بهداشت کانادا در آخرین به روز رسانی گزارش خود در مورد تبعات منفی واکسن کووید 19 می‌ گوید: «شواهد نشان می‌ دهند که مزایای واکسن ‌های کووید 19 همچنان از خطرات این بیماری بیشتر است. وزارت بهداشت کانادا، آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC)، مسئولان استان‌ ها و مناطق و تولیدکنندگان همچنان به نظارت دقیق بر ایمنی واکسن ‌های کووید 19 ادامه می ‌دهند.

ما فورا به هر گونه مشکلی در زمینه ایمنی واکسن ها واکنش نشان می دهیم و کانادایی ها را در مورد خطرات احتمالی واکسن ها آگاه می کنیم».

اما دن هارتمن پدر شان هارتمن بازیکن 17 ساله هاکی انتاریو، که 33 روز پس از دریافت واکسن فایزر در بیمارستان به دلیل اگزمای شدید، درد شانه و گودافتادگی اطراف چشمانش فوت کرد، نظر دیگری دارد. او امیدوار است دولت ها دیگر به این آمار تنها به چشم ارقام نگاه نکنند و اقدامات بیشتری برای اطمینان از ایمنی واکسن ها انجام دهند.

به گفته وزارت بهداشت کانادا، این کار همین الان نیز در حال انجام است، زیرا در حال حاضر ایالات متحده در حال مطالعه افزایش خطر بالقوه سکته مغزی در میان افراد بالای 65 سالی است که دوزهای تقویتی واکسن کرونا را دریافت می کنند. در این راستا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها (CDC) و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در حال مطالعه رابطه بین افزایش خطر سکته مغزی ایسکمیک در افراد بالای 65 سال و واکسن دو ظرفیتی کووید 19 شرکت فایزر هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید