اخباراخبار کانادا

ورزشــــــــکاران طراز اول واجــــد شـــــرایط می توانند به عنوان خود اشتغال به کانادا مهاجرت کنند

اتاوا- بر اساس برنامه مهاجرتی که در سال 2022 راه اندازی شد، ورزشکارانی که در سطح ملی در کشورهای خود رقابت می کنند، می توانند به عنوان افراد خوداشتغال (self-employed)  برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. البته این برنامه دارای شرایط خاص می باشد. 

حدود 2800 کانادایی جدید به عنوان ورزشکار، مربی، مسئول و داور ورزشی کار می کنند. بر اساس اطلاعات آمار کانادا، 16 هزار ورزشکار دیگری که به اینجا مهاجرت کرده اند، رهبران و مربیان رشته های مختلف ورزشی غیرحرفه ای و آمادگی بدنی هستند. 

برخی از مهاجران موفق در ورزش حرفه ای عبارتند از: جرالدین هینی بازیکن هاکی. دونووان بیلی دونده جامائیکایی سرعت؛ والی بونو مربی فوتبال از ایتالیا  و بیانکا آندریسکو ستاره تنیس. دنیس شاپوالوف (ستاره تنیس) از اسرائیل و الویس استویکو اسکیت باز اصالتا مجارستانی/اسلوونیایی، دو تن دیگر از ورزشکاران سرشناس مهاجر می باشند. 

برخی از ورزشکاران مهاجر به ارتقاء ورزش در جوامع خود کمک کرده اند. مریم صالحی زاده گلبالیست ایرانی پارالمپیک که قصد داشت در سطح بین المللی رقابت کند تصمیم گرفت به کانادا مهاجرت کند. او می گوید افتخار می کند بخشی از تیم کانادا در بازی های آمریکایی لیما پاراپان 2019 بود، که در آن کانادا مدال برنز را به دست آورد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید