اخباراخبار کانادا

وجود ساس و حشرات دیگر در 60 ساختمان متعلق به دولت فدرال در اتاوا

استفانی همل، سخنگوی وزارت خدمات عمومی کانادا (PSPC) می گوید ماه گذشته آلودگی ده ها ساختمان متعلق به دولت فدرال در اتاوا به ساس و سایر آفات گزارش شده است.

سخنگوی PSPC  که املاک دولتی را مدیریت می کند گفت در فاصله 1 تا 25 آگوست 2023 حداقل 140 تماس تلفنی مربوط به آلودگی چندین طبقه از 60 ساختمان دولتی در اتاوا با ساس و حشرات دیگر دریافت شده است. 

ساس یا bedbug از جمله در شماره 101 Colone By Dr. (مقر وزارت دفاع ملی) و برج A مجتمع Place de Vill  واقع در شماره 320 خیابان کوئین، کشف شده است. 

PSPC اعلام کرد بررسی های لازم برای تایید وجود آفت و عملیات پاکسازی از طریق تله گذاری، استفاده از جارو برقی، بخار دادن و سمپاشی، پس از پایان ساعت کاری انجام می شود تا حداقل تاثیر را بر کارکنان داشته باشد. 

لازم به ذکر است که اولین بار 14 آگوست و یک هفته بعد، یعنی در 21 آگوست ساس در طبقات اول و سوم ساختمان وزارت دفاع ملی مشاهده شد. در هر دو مورد سطح آلودگی بسیار پایین ارزیابی شده و پاکسازی انجام شد.

آلکس سیلاس، معاون اجرایی وزارت خدمات عمومی کانادا می گوید که وجود آفات در ادارات دولتی مشکل جدیدی نیست. در سال 2019 نیز ساس در بیش از 10 ساختمان دولتی واقع در اتاوا و چند ساختمان در مونترال و وینیپگ یافت شد. 

همانطور که گفته شد وجود ساس در 60 ساختمان دولتی، از جمله در طبقات 21، 16 و 12 ساختمان اداره مالیات (CRA) تایید شده است. 

آلکساندر بیلارژه-شاربنو از PSPC  گفت از مجموع 140 تماس دریافت شده، عملیات پاکسازی در 75 مورد تکمیل شده و مابقی در حال انجام است. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید