دنیای مد

واکنش منفی به محصولات مراقبت از پوست جدید کیم کارداشیان 

خط جدید محصولات مراقبت از پوست کیم کارداشیان به نام SKKN ، به دلیل تشابه اسمی با خط لوری هاروی (با نام SKN by LH) بازخوردهای منفی زیادی از کاربران رسانه های اجتماعی دریافت کرده است. 

در حالی که کارداشیان محصولات جدید خود را  21 جون به بازار می دهد، لوری هاروی خط خود را در اکتبر 2021 راه اندازی و رونمایی کرد. 

کیم کارداشیان که از عارضه پوستی پسوریازیس رنج می برد، 1 جون خبر عرضه 9 محصول بهداشت پوست را اعلام کرد. اما بلافاصله پس از رونمایی نام خط جدید، کارداشیان به دلیل شباهت اسمی با دو برند زیبایی متعلق به دو کارآفرین سیاه پوست دیگر، مورد انتقاد قرار گرفت. 

بر اساس گزارش سال 2021 فوربس، سیندی لانسفورد، پس از ثبت نام تجاری SKKN توسط کیم کارداشیان، جدال حقوقی را بر علیه آن راه اندازی کرد زیرا او قبلا، یعنی در سال 2018 Lunsford SKKN+ را راه اندازی و در 28 مارچ 2021 برای ثبت نام تجاری اقدام کرد. 

لانسفورد می گوید: من با زحمت، کار سخت و تحقیق، کسب ‌و کار کوچک موفقم را ساخته ‌ام. واضح است که من ابتدا نام تجاری خود را ثبت کردم، به عنوان یک زن جوان سیاه پوست، ماموریت من با SKKN+ ارائه محصولات با کیفیت است، وکیل لونسفورد، اریک ام. پلتون، افزود: به سختی می توان باور کرد که تیم کارداشیان از ثبت SKKN+ اطلاع  نداشتند.

  شاکی دیگری نیز وجود دارد: لوری هاروی که خط محصولات مراقبت از پوست خود را با نام SKN by LH در سال 2021 راه اندازی کرد. 

البته این اولین باری نیست که کیم کارداشیان به دلیل یک نام تجاری با انتقاد مواجه می شود. کارداشیان در سال 2019، زمانی که خط لباس جدید خود به نام کیمونو را معرفی کرد، به تصرف فرهنگی متهم شد. چند روز بعد، اعلام کرد نام آن را به Skims تغییر می دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید