اخباراخبار کانادا

واکسن و ماسک مانع شیوع کووید در مدارس و دانشگاه ها نشد

در طول همه‌گیری کووید-19 مدیران مدارس و دانشگاه‌ ها به طور داوطلبانه و یا به اجبار دستورات ماسک و واکسن را با هدف جلوگیری از شیوع کووید اجرا کردند، با این حال، این سیاست‌ ها تأثیر چندانی نداشت.

برای مثال در مقاله تحقیقاتی 18 ماه مه آمده است که این سیاست ها هیچ تاثیری در جلوگیری از گسترش کووید در دانشگاه کورنل نداشت. در این مقاله آمده است: تجربه کورنل نشان داد که مداخلات سنتی بهداشت عمومی با سویه اومیکرون همخوانی ندارد. در حالی که واکسن از ابتلا به بیماری شدید جلوگیری می کند، اما برای جلوگیری از شیوع کافی نیست. یک مطالعه دیگر نشان داد که انتقال ثانویه درمدرسه در مقایسه با محیط خانه کمتر است. 

در حالی که در پایان ترم سال 2021، کل دانشجویان و کارکنان دانشگاه کورنل بطور کامل واکسینه شده بودند، اما دانشگاه به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید تعطیل شد. 

دکتر سانجی وارما، متخصص قلب مستقر در کالیفرنیا معتقد است که ماسک اجباری نیز در کنترل شیوع عفونت در مدارس موثر نبود. 

مایکل یدون، معاون سابق فایزر و متخصص تحقیقات آلرژی/تنفسی، معتقد است از آنجایی که آمار مرگ و میر ناشی از عفونت کووید بالا نبوده است، واکسن ها نباید اجباری می شد. ضمن اینکه تاثیر ماسک نیز ناشناخته بود. یدون در بیانیه ای که برای The Epoch Times ارسال کرد، گفت: مدت ها قبل از COVID-19 شناخته شده بود که ماسک های صورت هیچ کاری انجام نمی دهند.  بسیاری نمی دانند که ماسک های پزشکی آبی فیلتر نیستند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید