اخباراخبار کانادا

وام خانه های سبزتر کانادا؛ کانادایی ها می توانند تا 40 هزار دلار وام بدون بهره دریافت کنند

اتاوا- کانادایی هایی که به دنبال کارآمدتر کردن خانه خود در مصرف انرژی و سازگاری با محیط زیست هستند، اکنون می توانند وام بدون بهره تا سقف 40 هزار دلار از دولت فدرال دریافت کنند. در روز جمعه، 17 ژوئن، دریافت درخواست ‌ها برای وام خانه ‌های سبزتر کانادا برای افراد واجد شرایطی که در حال برنامه ‌ریزی برای ارتقاء واجد شرایط در ملک خود هستند، آغاز شد. 

این وام به عنوان راهی برای حمایت از صاحبان خانه های کانادایی برای کاهش اثرات زیست محیطی ملک خود ارائه می شود.

این وام در ابتدا، در دسترس صاحبان خانه های واجد شرایطی که متقاضی بوده و یا تقاضای خود را قبلا به جریان انداخته اند، خواهد بود. اما از ماه سپتامبر، صاحبخانه های بیشتری واجد شرائط خواهند شد، از جمله افرادی که قبلا گرنت دریافت کرده اند. 

این طرح 4.4 میلیارد دلار وام بدون بهره به 175 هزار صاحب خانه در سراسر کشور ارائه می کند. در حالی که هر خانوار می تواند تا 40 هزار دلار دریافت کند، وام های کوچک تر از 5 هزار دلار و بالاتر نیز ارائه می شود.

این یک وام شخصی بدون وثیقه با اعتبار تایید شده، با مدت بازپرداخت 10 ساله و بدون بهره است، این وام فقط در دسترس افرادی خواهد بود که مایل به اجرای پروژه های واجد شرائط در ملک خود می باشند که می تواند شامل ارتقاء عایق اتاق زیر شیروانی/سقف، عایق بندی کف (exposed)، عایق بندی هوا، نصب درب و پنجره های جدید، سیستم گرمایش و آبگرمکن و غیره می باشند. پیش شرط لازم دیگر اینکه ملک باید محل سکونت اصلی شما باشد و ارزیابی قبل از بازسازی بایستی قبلا انجام شده باشد. 

اگر قبلاً کار روی خانه خود را برای سازگارتر کردن آن با محیط زیست شروع کرده یا تکمیل کرده اید، بعید است که واجد شرایط دریافت وام باشید. 

برای جزئیات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید: 

https://www.nrcan.gc.ca/energy-efficiency/homes/canada-greener-homes-grant/canada-greener-homes-loan/24286

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید