علم و دانش

واقعیت هایی درباره مشهورترین ملکه انگلستان

اسرار بسیاری در مورد مشهورترین ملکه انگلستان، الیزابت اول، وجود دارد که شاید دانستن آن برایتان جالب باشد. از جمله؛ 

متولد شده در بدنامی

در سال 1533، الیزابت در بزرگترین رسوایی زمان خود متولد شد. مادرش، آن بولین، که به اتاق خواب پادشاه هنری هشتم راه یافته بود، باعث طلاق تاریخی او از کاترین آراگون شد. 

بازی تاج و تخت 

خیلی ها نمی توانند ادعا کنند که پدرشان، مادرشان را اعدام کرده است، اما این دقیقا همان چیزی است که برای الیزابت بیچاره اتفاق افتاد. اما آن بولین مورد عنایت پادشاه هنری قرار نگرفت و در 19 می 1536، زمانی که الیزابت کمی بیشتر از دو سال داشت، اعدام شد. 

آشنایی با نامادری 

اعدام مادر به دستور پدر کافی نبود و الیزابت خردسال خیلی زود، پس از رفتن آن بولین پای چوبه دار، مجبور شد با نامادری اش کنار بیاید. سومین همسر هنری، جین سیمور، تنها 11 روز پس از اعدام آن بولین به کاخ نقل مکان کرد. 

الیزابت، کودک باهوش

الیزابت در سن 12 سالگی، دعاهای نوشته کاترین پار را از انگلیسی به سه زبان مختلف (ایتالیایی، لاتین و فرانسوی) ترجمه کرد و به پدرش اهدا کرد. در واقع زمانی که الیزابت تحصیلات خود را به پایان رساند، یکی از تحصیل کرده ترین زنان زمان خود بود. 

وسواس فوق العاده روی ظاهر 

الیزابت اول همیشه مراقب بود تا بهترین ظاهر را داشته باشد. این به معنای آرایش سنگین بود – اما لوازم آرایش الیزابت از محصولات شیمیایی و حتی سمی مانند سرب و سکه ساخته شده بود که احتمالا بیش از حد به پوست الیزابت آسیب رساند.  

تجربه اولین کفش پاشنه بلند در سالمندی 

الیزابت اول علیرغم علاقه اش به مد، اولین جفت کفش پاشنه بلند خود را در سن 62 سالگی پوشید.

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید