اخباراخبار جهان

وادار کردن کودکان به کار تا پاسی ازشب توسط مک دونالد

به گزارش ایران جوان و به نقل از cp24 وزارت کار ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که ماموران این سازمان دو کودک 10 ساله را در یک رستوران مک دونالد در لویی ویل پیدا کرده اند که گاهی اوقات تا پاسی از شب در آنجا کار می کنند.

این افشاگری بخشی از تحقیقات وزارت کار ایالات متحده در مورد نقض قانون کار کودکان در جنوب شرقی بود. وزارت کار ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: «این آژانس در خلال تحقیقات خود دریافت که سه مجموعه بزرگ مک دونالد در کنتاکی، ایندیانا، مریلند و اوهایو که در مجموع در قالب بیش از 60 شعبه در این مناطق فعالیت می کنند.

حدود 305 کودک را به طور غیرقانونی به خدمت گرفته اند و بیش از ساعات مجاز کار قانونی از آنها کار می کشند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «بازرسان بخش دستمزد و ساعت این وزارتخانه دو کارگر 10 ساله را در رستوران لویی ویل مک‌ دونالد پیدا کردند که متاسفانه در بدترین شرایط کار می کردند و با وجود اینکه به ظاهر در اینجا شاغل بودند، اما حقوقی دریافت نمی کردند و گاهی اوقات تا ساعت 2 صبح کار می کردند».

در ادامه گزارش cp24 آمده است:

در این راستا تیفانی بوید معاون ارشد بخش منابع انسانی مک دونالد در ایالات متحده گفت: «این گزارشها کاملا غیرقابل قبول و عمیقا نگرانکننده هستند و با انتظاراتی که کل جامعه از برند مکدونالد دارد، مغایرت دارند. ما موظفیم مطمئن شویم که مجموعه های تحت پوشش ما کاملا قوانین کار را رعایت می کنند و حقوق پرسنل خود را به رسمیت می شناسند». 

براساس بیانیه وزارت کار ایالات متحده این مجموعه ها به دلیل نقض قانون کار کودکان جمعا با جریمه 212754 دلاری مواجه هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید