علم و دانش

هوش مصنوعی صد هزار عکس از افرادی ساخت که وجود ندارند

در حال حاضر بیشتر از هفت میلیارد انسان با ظاهر و چهره متفاوت روی زمین زندگی می ‌کنند. تصور کنید روزی به همین اندازه تصاویر مجازی از انسان ‌هایی که وجود ندارند، ساخته شود. قدم اول برای تحقق آن برداشته شده است.

تاکنون تصاویر ساخته هوش مصنوعی از غیرواقعی فقط به صورت و سر محدود می‌ شد؛ اما شرکت Generated Photos با استفاده از هوش مصنوعی (AI) تصویر تمام قد و واقع گرایانه ۱۰۰ هزار انسان را ساخته است. سازندگان می گویند در صورت رعایت حق مولف و ذکر ساختگی بودن تصاویر، می توان به رایگان از آنها برای تبلیغات، طراحی وب، تولید بازی ویدویی و موارد دیگر استفاده کرد. 

این شرکت در عین حال خاطرنشان می ‌کند که از محصول آن‌ ها استفاده غیرمعمول هم شده است. یکی از این نمونه ‌ها، پیشگیری از جرم است. در اطلاعیه شرکت آمده است: عکس‌ های ما به مجریان قانون کمک می ‌کنند تا مهاجمان و متخلفان آنلاین را دستگیر کنند. ما نمی ‌توانیم جزئیات زیادی در این مورد به اشتراک بگذاریم؛ زیرا حاوی اطلاعات شخصی و پرونده‌ هایی است که وضعیت حقوقی آنان هنوز مشخص نیست.

یک وب‌ سایت مختص قربانیان کووید در ایالات متحده، از این عکس ها برای نشان دادن تاثیر گسترده‌ ویروس کرونا استفاده کرد. در واقع 535 هزار چهره تولید شدند که هرکدام نمایانگر شخصی بودند که در اثر این بیماری جان خود را از دست داده است.

در حال حاضر تمام نمونه‌ های تمام ‌قد ساخت هوش مصنوعی بزرگسالان جوان و لاغرند؛ اما این شرکت قصد دارد تصاویری از افراد با سنین مختلف، تیپ ‌های بدنی متفاوت، ژست ‌ها و لباس‌ های متنوع‌ بسازد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید