علم و دانش

هوش مصنوعی بیست درصد از مشاغل را ظرف پنج سال تصاحب می کند

راه اندازیChatGPT، یک چت ربات هوش مصنوعی، در اواخر سال گذشته، نگرانی های گسترده ای را در مورد تاثیر هوش مصنوعی بر بازار کار ایجاد کرد.

توانایی‌های آن در سرودن شعر، نوشتن فیلمنامه و شرکت در آزمون‌ها باعث شده برخی معتقد شوند که می تواند به سرعت جایگزین افرادی باشد که مشاغل خدمات مشتری، کپی‌نویسی و حتی مشاوره حقوقی ارائه می کنند. 

ریچارد دیور، کارشناس هوش مصنوعی و مدیر Ultima، بهدیلی میل گفت: معتقدم کهChatGPTمی تواند جایگزین 20 درصد از نیروی کار شود.ChatGPT یک انقلاب تکنولوژیکی جدید است.ربات‌ها لزوما برای تصاحب شغل شما نیامده اند، اما انسانی که یک ربات دارد این کار را می‌کند. این اتفاق می افتد و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت آن دیده نمی شود. البته این یک فرآیند یک شبه نخواهد بود و موج اول از سوی افراد عادی خواهد بود که از ابزارهای هوش مصنوعی برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می کنند.

دیور می گوید چندین نفر را می شناسد که از فناوری ChatGPT در مشاغل خود استفاده می کنند. وی می افزاید: پتانسیل استفاده از این فناوری بی پایان است. افرادی وجود دارند که از این پلتفرم برای همه چیز، از جمله یادگیری نحوه تعمیر اتومبیل تا کد نویسی برای هک کردن استفاده می کنند. 

یکی از شرکت‌هایی که ازChatGPTاستفاده می‌کند، شرکت Twigاست که از هوش مصنوعی در بازاریابی، امور مالی و سایر بخش‌های تجارت استفاده می‌کند. جری کوپی مدیرعامل شرکت، معتقد است که هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار کار می کند و در واقع یک تسهیل کننده است که نیروی کار را از انجام کارهای پیش پا افتاده، تکراری و زمان بر خلاص می کند. 

نظر شما چیست؟ آیا هوش مصنوعی را تهدیدی برای آینده شغلی خود می بینید؟ 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید