علم و دانش

هوش مصنوعی، استادیوم های فوتبال آینده را طراحی می کند

لندن برخی از زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال از ویمبلی گرفته تا امارات را دارد. اما اگر پیش ‌بینی ‌های یک معمار محقق شود، این مکان‌ های نمادین می ‌توانند تحولی فوق العاده در آینده داشته باشند.

پوریا باباخانی، معمار مستقر در هامبورگ، از یک ابزار هوش مصنوعی برای پیش بینی طرح و ساختار این ورزشگاه ها در آینده استفاده کرده است. طراحی ‌های آینده ‌نگر او انگار مستقیما از داستان های علمی تخیلی الهام گرفته شده اند. از جمله استادیومی به شکل توپ فوتبال. 

باباخانی برای خلق این تصاویر از Midjourney استفاده کرده – برنامه ای هوشمند برای تبدیل متن به تصویر. 

او در گفتگو با Designboom توضیح داد: ابزارهای طراحی هوش مصنوعی توانایی ساده ‌سازی فرآیند طراحی را دارند و به معماران این امکان را می ‌دهند بر روی مفهوم ‌سازی و اصلاح ایده ‌های خود تمرکز کنند. این به طور بالقوه به طراحان اجازه می دهد به صورت کامل از پتانسیل خلاقانه خود استفاده کنند.  

برخی از طرح ها بی شباهت به استادیوم های موجود نیستند، با طرحی بیضی شکل که دارای سقف باز است. با این حال، سایرین به آنچه امروزه در سرتاسر جهان می بینیم، شباهت ندارند.

به نظر می رسد یکی از استادیوم ها در بالای یک آسمان خراش قرار دارد، با سقف شیشه ای که بالای یک پایه فلزی به شکل بشقاب پرنده قرار دارد. استادیوم دیگر شبیه توپ فوتبال است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید