اخباراخبار کانادا

همکاری پلیس تورنتو و انتاریو برای مقابله با بحران سرقت اتومبیل

نیروهای پلیس کلانشهر تورنتو (GTA) و انتاریو یک کارگروه مشترک برای مبارزه با افزایش چشمگیر سرقت های خشونت آمیز اتومبیل تشکیل می دهند. 

در بیانیه مشترک پلیس آمده است: چه هنگام سرقت اتومبیل و چه سرقت از منازل سطح خشونت به کار رفته در ارتکاب این جرایم یک تهدید جدی و در حال تحول برای امنیت عمومی محسوب می شود.

سرقت های مسلحانه اتومبیل در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. به گفته پلیس در سال 2023 بیش از 300 سرقت در GTA رخ داده است که بیش از 200 مورد از آنها در تورنتو بوده است. 

کارگروه جدید توسط نیروی پلیس تورنتو و انتاریو رهبری شده ولی شامل نیروی پلیس از همیلتون، یورک، هالتون، دورهام و پیل خواهد بود. 

در بیانیه مشترک، هدف گروه ضربت مختل کردن شبکه های سرقت اتومبیل که بطور فزاینده ای با سلاح گرم و سایر سلاح ها صورت می گیرد، ذکر شده است. در ادامه آمده است: سارقان اتومبیل های دزدیده شده را برای ارتکاب جرائم دیگر استفاده کرده و یا آنها را برای بازفروش به خارج از کشور می فرستند. شماره های شناسایی برخی اتومبیل ها تغییر کرده و مجددا در داخل کشور فروخته می شوند. 

طبق گزارش انجمن  Équité، سرقت اتومبیل در تورنتو در سال گذشته 44.8 درصد، در کبک 50 درصد، در آلبرتا 18.3 درصد و در استان های آتلانتیک کانادا 34.5 درصد افزایش داشت. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید