اخباراخبار کانادا

هفت سال پس از مرگ دلخراش یک زندانی مهاجر، پلیس می خواهد پرده از راز مرگ او بردارد

واحد تحقیقات پلیس انتاریو پس از گذشت بیش از هفت سال از مرگ عبدالرحمن ابراهیم حسن، مردی زندانی که مبتلا به اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی بود، می خواهد تحقیقات پیرامون دلایل مرگ او را آغاز کند.

این مرد تورنتویی که دارای سابقه ابتلا به اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی بود، سال ‌ها در مرکز اصلاح و تربیت مرکزی شرق که در اصل زندانی با حداکثر امنیت است، بازداشت بود و زمانی که در ژوئن 2015 «به دلایل پزشکی» در بیمارستان بستری شد، در انتظار اخراج به سومالی بود.

هنگامی که عبدالرحمن ابراهیم در اتاق ایزوله مرکز بهداشت منطقه ای پیتربورو نگهداری می شد، تمام بدنش را غرق مدفوع کرده بود و حتی موهای بدن خود را هم می خورد.

دو افسر پلیس یکی از سرویس پلیس پیتربورو و دیگری از پلیس استان انتاریو، به همراه پنج پرستار و سه نگهبان برای مهار و آرام کردن او وارد اتاق شدند و او را در عرض پنج دقیقه خواباندند.

چند ساعت بعد همان افسران و چهار پرستار برگشتند تا اتاق را تمیز کنند. ناگهان مرد 39 ساله از خواب بیدار شد و درگیری آغاز شد.

ناظر پلیس انتاریو درباره وقایعی که در این زمان اتفاق افتاد، گفت: «او در حالی که توسط افسران پلیس مهار شده بود، به پرستارانی که قصد داشتند او را تمیز کنند و ملحفه هایش را تعویض کنند، لگد می زد.

ناگهان عبدالرحمن ابراهیم از حرکت ایستاد. مشخص شد که او فاقد علائم حیاتی است و اقدامات احیا بر روی او انجام شد. اما فایده ای نداشت و عبدالرحمن ابراهیم 39 ساله همان لحظه فوت کرد»

معاینات پس از مرگ نتوانستند علت مرگ او را مشخص کنند. اکنون بیش از هفت سال از مرگ عبدالرحمن ابراهیم می گذرد و قرار است تحقیقات 15 روزه از روز دوشنبه برای بررسی وقایع مرتبط با مرگ او آغاز شود.

اگر چه این دو افسر پلیس از اتهام مبرا شده اند، اما مدافعان حقوق مهاجران می گویند سوالات بی پاسخ زیادی در رابطه با این ماجرا وجود دارند و امیدوارند که این تحقیق بتواند زوایای پنهان این اتفاق را آشکار کند. زیرا این اتفاق باعث شده وضعیت مهاجرانی که به مراقبت های بهداشتی روانی نیاز دارند در سیستم مهاجرتی کانادا زیر سوال برود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید