اخباراخبار کانادا

هشدار 192 پزشک در مورد بحرانی بودن سیستم درمانی آلبرتا

ادمونتون- حدود 200 پزشک آلبرتایی با انتشار نامه سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی سیستم مراقبت های بهداشتی استان هشدار دادند. آنها می گویند این وضعیت هم نتیجه تاثیرات پاندمی و هم سیاست های دولت استانی است که کارکنان این بخش را هدف قرار داده اند. امضاء کنندگان نامه می گویند بطور فزاینده ای قادر به عمل به تعهدات حرفه ای خود نیستند. 

دکتر آلیسون فوران، پزشک اورژانس مستقر در کلگری می گوید: به تدریج انجام اصول اولیه مراقبت های اضطراری دشوارتر می شود. 

در این نامه به سه نگرانی عمده اشاره شده: عدم دسترسی به مراقبت های اولیه. کمبود تخت بیمارستانی و کمبود نیروی کار در مراقبت های بهداشتی حیاتی.

افزایش زمان انتظار در بخش ‌های اورژانس کلگری به این معنی است که بیماران باید تا 15 ساعت منتظر بمانند تا توسط پزشک معاینه شوند. 

در این نامه همچنین به وجود بحران در مناطق روستایی آلبرتا به دلیل کمبود کارکنان مراقبت های بهداشتی و همچنین تعطیلی بخش های اورژانس اشاره شده است. 

فوران گفت:  آخرین باری که در یک بخش اورژانس کامل دایر کار کردم را به یاد ندارم. این اثر مستقیم سیاستی است که بخصوص بر کارکنان بخش اورژانس تاثیر گذاشته است. 

در نامه مورد اشاره آمده است که حدود 650 هزار آلبرتایی فاقد پزشک خانواده هستند و مجبورند به اورژانس مراجعه کنند. 

پزشکان می گویند: ساختار پرداختی که توسط وزارت بهداشت آلبرتا تحمیل شده، پزشکان را از خدمت در بخش پزشکی خانواده منصرف کرده و آنها را به سوی تخصص های دیگر و حتی مهاجرت به سایر استان ها سوق می دهد. آلبرتا 42 موقعیت آموزشی یا رزیدنسی پزشک خانواده وجود دارد که امسال پر نشدند. در حالی که  پست های رزیدنسی پزشکی خانواده  خالی در بریتیش کلمبیا 2 و در ساسکاچوان صفر بود. مسلما وقتی استان نتواند نسل بعدی پزشکان خانواده را آموزش بدهد، آینده مراقبت های اولیه در استان تاریک به نظر می رسد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید