اخباراخبار کانادا

هشدار پلیس ناحیه یورک در مورد کلاهبرداری تلفنی به اسم آمازون

تورنتو- بازرسان واحد جرایم مالی پلیس ناحیه یورک پس از دریافت گزارش های مبنی بر تماس های تلفنی جعلی از آمازون با شهروندان، توصیه کرد به اطلاعات نشان داده شده در caller ID یا شناسه تماس گیرنده، اعتماد نکنند. 

طی هفته های اخیر، کلاهبرداران از طریق تلفن با قربانی تماس گرفته و خود را نماینده آمازون معرفی کرده اند. آنها سپس ادعا کردند تخلفی به نام قربانی صورت گرفته و سپس خط را ظاهرا به نماینده دادستان وصل کرده و دادستان قلابی از قربانی می خواهد اطلاعات شخصی خود را برای تایید هویت با آمازون، فاش کند.

پلیس تاکید کرد دفتر دادستان یا دادگستری هرگز برای درخواست پول یا اطلاعات شخصی با شهروندان تماس نمی گیرد و هر تماس تلفنی یا ایمیل با این مضمون کلاهبرداری تلقی می شود. اگر در مورد احتمال در نظر گرفته شدن در تحقیقات جنایی یا پلیس تردید دارید، موضوع را مستقیما با پلیس محلی در میان بگذارید. 

تعداد زیادی از کلاهبرداری های تلفنی با استفاده از نرم افزار یا فناوری های دیگر برای تغییر شناسه تماس گیرنده  یا caller ID برای معتبر نشان دادن تماس گیرنده انجام می شود.

در این صورت اینگونه به نظر می رسد که تماس از یک سازمان یا کسب و کار مشروع، از جمله سازمان دولتی، خدمات پلیس، اداره مالیات یا غیره گرفته شده است. به شهروندان توصیه می شود هرگز به نام و شماره تماس گیرنده روی صفحه نمایش اعتماد نکنند. همچنین قبل از ارائه هرگونه اطلاعات، تماس‌ ها یا ایمیل ‌های مشکوک را بررسی کنند. از ارائه اطلاعات شخصی یا پرداخت با روش های غیرمتعارف خودداری نمایند و برای تایید، با شرکت یا سازمان اصلی تماس حاصل نمایند. 

اگر قربانی کلاهبرداری شده‌ اید، موضوع را به صورت آنلاین، به آدرس https://www.yrp.ca .  و یا  5432-876-866-1 یا   8501-495-888-1 به پلیس ناحیه یورک گزارش نمایید

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید