اخباراخبار جهان

هشدار پدری داغدار که پسر ۱۶ ساله‌اش را بر اثر کلاهبرداری اینستاگرامی از دست داد

به نقل از Fox news : یک پدر اهل می سی سی پی که پسرش را به دلیل روند رو به رشد اخاذی جنسی از پسران نوجوان از دست داد، به والدین در مورد دسترسی فرزندان آنها به رسانه های اجتماعی هشدار داد. این اتفاق باعث شده که اکنون امنیت سایبری بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه قرار بگیرد.

برایان مونتگومری پسر 16 ساله خود به نام واکر را در ماه دسامبر از دست داد. این نوجوان پس از اینکه با حربه انتشار عکس های خصوصی اش تحت اخاذی قرار گرفته بود، به زندگی خود پایان داد.

مونتگومری در این باره گفت: «اجازه ندهید فرزندانتان در اتاق خواب، حمام یا هر جای دیگری، بدون نظارت شما با تلفن همراهشان تنها شوند؛ زیرا آنها قادر به درک خطراتی که آنها را تهدید می کنند نیستند. من به عنوان پدر واکر از اینکه این کار را انجام نداده ام پشیمان هستم، زیرا می پذیرم که این اتفاق در اثر سهل انگاری من رخ داد.

دیگر برای من کار از کار گذشته است، تنها کاری که می توانم انجام دهم این که به دیگران هشدار بدهم تا چنین سرنوشتی پیدا نکنند».

طبق گفته اف بی آی، واکر از نیجریه هدف این تهدیدات قرار گرفته بود.

گویا این پسر نوجوان پیامی را از یک حساب اینستاگرامی متعلق به یک دختر جذاب دریافت کرده بود، صاحب این حساب پس از جلب اعتماد واکر، او را به برقراری ارتباط تشویق کرده بود.

سرانجام واکر با کسانی که او را به انجام فعالیت های جنسی تشویق کرده بودند در یک گپ ویدیویی شرکت کرد. کمی پس از این اتفاق، این افراد از تصاویر واکر به عنوان اهرمی برعلیه او استفاده کردند و او را مجبور به پرداخت حق السکوت هزار دلاری کردند.

در نهایت این اخاذی به این اتفاق تلخ انجامید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید