اخباراخبار کانادا

هشدار سقوط بهمن برای مناطق اطراف رشته کوهای راکی کانادا

کانادا- بارش برف سنگین و گرم شدن هوا باعث ایجاد شرایطی شده که می تواند منجر به سقوط بهمن شود.

سازمان هواشناسی ریسک بهمن در اکثر مناطق بریتیش کلمبیا و رشته کوه های راکی در البرتا را بسیار بالا پیش بینی کرده و در مورد وقوع بهمن های بزرگ طبیعی یا ناشی از فعالیت انسانی در سراسر منطقه هشدار می دهد.

سیمون هورتون، کارشناس ارشد Avalanche Canada، می‌ گوید: این نوع برف سنگین بالای برف ضعیف و نرم، چندین روز یا حتی چند هفته طول می‌کشد تا قدرت بیشتری پیدا کند.

.

به همین دلیل است که ما اخطار ویژه خود را تا دوشنبه 2 ژانویه تمدید کرده ایم تا بتوانیم شرایط را در چند روز آینده ردگیری کنیم.

هورتون می‌گوید با احتمال افزایش ترافیک در تعطیلات آخر سال، بایستی شرایط جوی فعی در برنامه ریزی سفر در نظر گرفته شود. این می تواند شامل اجتناب از عبور از مناطق مستعد بهمن یا به تعویق انداختن سفر تا بهبودی شرایط باشد.

مسوولین پارک ملی BANFF در آلبرتا که شاهد افزایش وقوع بهمن در پارک می باشند هشدار مشابه را تکرار کرده اند. آلکس لاوسون از کارشناسان ایمنی پارک، می گوید: از بارش های حوالی کریسمس به اینسو تقریبا هر روز شاهد شهمن های ناشی از فعالیت های انسانی بودیم. مشکل بهمن تقریباً در کل پارک ملی بنف وجود دارد. وی در پایان مراجعه کنندگان را به شرکت در دوره های آموزش ایمنی تشویق کرد.

گذراندن دوره‌ های آموزش ایمنی بهمن در کانادا که توسط مربیان در فضای باز ارائه می‌ شود، به کاربران می آموز چگونه پیش ‌بینی‌ ها را تفسیر کرده و مسیرهای مناسب و امن را انتخاب کنند.

بهمن توده بزرگ برف است که در سراشیبی کوهستان به حرکت در می ‌آید. توده‌ های بزرگ بهمن باعث مدفون شدن اشیا و مرگ جانداران می‌شود. بهمن در ناحیه شروع معمولا با شکستن مکانیکی یک خشت برفی در ارتفاعات  آغاز می‌ شود و پس از شروع، معمولا به سرعت شتاب می گیرد و با دربرگیری سریع برفِ بیشتر اندازه حجم و جرم آن نیز بیشتر می ‌شود.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید