اخباراخبار کانادا

هشدار سازمان های اطلاعاتی آمریکا در باره کمک پوتین به توسعه برنامه هسته ای ایران

آمریکا- نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند پوتین می تواند در ازای ادامه حمایت تهران از حمله نظامی به اوکراین، به توسعه برنامه هسته ای ایران کمک کند. 

تسلیحات ارائه شده توسط جمهوری اسلامی در جنگ اوکراین  مورد استفاده قرار گرفته اند. به ویژه پهپادهای شاهد-136 ساخت ایران که نقش اصلی را در حملات مداوم به غیرنظامیان و زیرساخت های کلیدی انرژی ایفا می کنند.

یک کارشناس اطلاعاتی سابق در امور تروریسم، می گوید پرداخت‌ مالی در ازای این تسلیحات به تنهایی انگیزه کافی برای تهران جهت ادامه کمک های نظامی به روسیه ایجاد نمی کند. بخصوص که با وجود تحریم های گسترده مشخص نیست روسیه تا چه حد بتواند پرداخت ارزی به ایران داشته باشد. بنابراین رهبران ایران ممکن است به دنبال دریاف کمک روسیه برای تقویت برنامه هسته ای خود باشند. 

ایران از سال 1957 در حال توسعه فناوری هسته ‌ای بوده و مدعی است برنامه هسته ای اش صلح آمیز است و اورانیوم را تا سطح مورد نیاز برای نیروگاه ها غنی سازی می کند. اما ماه گذشته، آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) ایران را به دلیل عدم همکاری کامل در تحقیقات مربوط به آثار اورانیوم یافت شده در سایت های اعلام نشده محکوم کرد.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید