اخباراخبار کانادا

هشدار سازمان امنیت کانادا در مورد احتمال انتقامجویی خشونت آمیز پس از سرکوب کاروان آزادی

اتاوا- اسناد به تازگی فاش شده، حاکی از هشدار سازمان های اطلاعاتی به دولت فدرال در مورد عواقب سرکوب و متفرق کردن معترضان کاروان آزادی توسط پلیس در زمستان سال گذشته است. در این هشدار از احتمال حملات فرصت طلبانه و خشونت آمیز صحبت شده است.
در گزارش اطلاعاتی همچنین در مورد استفاده افراط گرایان از واکنش خصمانه دولت و پلیس، برای جذب نیروی جدید و تشویق انتقامجویی خشونت آمیز، صرفنظر از برچیده شدن اکثر محدودیت های کووید-19 هشدار داده شده است.
زمستان گذشته گروه بزرگی از معترضان، با کامیون های بزرگ، خیابان های مرکزی اتاوا را اشغال کردند تا به اقدامات بهداشتی COVID-19 و دولت لیبرال جاستین ترودو اعتراض کنند. این اعتراضات که برخی شرکت کنندگان آن به گروه های راست افراطی تعلق داشتند باعث شد بسیاری از کسب و کارها تعطیل شوند. دولت فدرال 14 فوریه با اعلام شرایط اضطراری، ممنوعیت اجتماعات، مسدود کردن حساب های بانکی رهبران جنبش اعتراضی و محدودیت های دیگر را برای سرکوب معترضان به اجرا گذاشت. بیش از 200 نفر دستگیر و صدها نفر با اتهامات کیفری روبرو شدند.
افراطگرایان واکنش پلیس را بی رحمانه و به عنوان شاهد دیگری از استبداد دولت فدرال ذکر کرده و تاکتیک های دولت را با اقدامات دیکتاتوری های خارجی مقایسه کردند. آنها همچنین اقدام مستقیم علیه سیاستمداران، پلیس و حتی خانواده های آنها را تشویق کردند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید