اخباراخبار جهان

هشدار سازمان اطلاعات امنیت کانادا به برخی از ایرانیان ساکن کانادا

سازمان اطلاعات امنیت کانادا (CSIS) هشدار داد که ممکن است جان برخی از ایرانیان ساکن کانادا به دلیل اینکه تهدیدی برای رژیم ایران محسوب می شوند، در خطر باشد.

رامین سید امامی: «ما در آن سوی کره زمین زندگی می کنیم و با این وجود هنوز زندگی ما در خطر است. دنیا چقدر ناجور شده است».

رامین سید امامی وقتی در خانه خود در ونکوور را به روی افسر سازمان جاسوسی کانادا باز کرد، نگران شد.

این نوازنده 41 ساله ایرانی-کانادایی گفت: «بدیهی است که وقتی افسرCSIS  به خانه شما می‌آید، خبرهای خوبی برای شما ندارد».

افسر سرویس اطلاعات امنیتی کانادا در تابستان 2021 به در خانه سید امامی رفت تا به او و مادرش مریم ممبینی هشدار دهد که دولت ایران فهرستی از ایرانیان ساکن خارج از کشور را که به نظر آنها تهدیدی برای رژیم هستند، تهیه کرده است.

سید امامی گفت: «آنها هرگز مستقیما به من نگفتند که در این لیست قرار دارم. اما افسر CSIS به من فهماند که باید اقدامات احتیاطی را رعایت کنم، از کشورهای نزدیک ایران اجتناب کنم و مراقب باشم که در دام پرستوهای رژیم ایران نیفتم».

سید امامی گفت: «نمی ‌توانم دائما در ترس زندگی کنم، اگر قرار باشد اتفاقی بیافتد، حتما خواهد افتاد. من خیلی نگران خودم نیستم، بلکه نگران ایرانیانی هستم که داخل کشور زندگی می کنند».

در حالی که سید امامی سعی می کند در ترس زندگی نکند، اعتراف می کند وقتی به رستوران می رود همیشه پشت به دیوار دارد و می‌گوید همیشه نسبت به افرادی که در اطرافم هستند، هوشیار هستم.

رامین و برادرش مهران که هر دو تابعیت ایرانی کانادایی دارند در سال 2018 از ایران به کانادا بازگشتند.

پدر آنها کاووس سید امامی استاد و کارشناس محیط زیست، پس از دستگیری در ایران به جرم گرفتن عکس از عملیات موشکی، در زندان درگذشت.

براساس گزارش ها، رژیم جمهوری اسلامی مخالفان خود را که به کانادا و کشورهای دیگر گریخته اند هدف قرار داده است و تلاش های این رژیم برای ربودن فعالان و روزنامه نگاران ایرانی در خارج از کشور افزایش یافته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید