اخباراخبار کانادا

هشدار دیپلمات های کانادایی به ترودو: علیه ترامپ کمپین نکن! 

دو دیپلمات ارشد دوران نخست وزیری جاستین ترودو به او در مورد احمقانه بودن راه اندازی کمپین انتخاباتی علیه دونالد ترامپ هشدار دادند.  همزمان، یکی از مفسران سیاسی محافظه ‌کار آمریکایی گفت حمله به ترامپ در صورت پیروزی مجدد او در انتخابات، برای کانادا کارساز نخواهد بود. 

ماه‌هاست که ترودو و حزب لیبرال در کنار پیر پولیور علیه دونالد ترامپ نیز تبلیغ می کنند. لیبرال ها اظهارنظرها و پست های رسانه های اجتماعی را منتشر کرده اند تا این دو را به یکدیگر مرتبط کرده و شیطانی جلوه بدهند. 

طبق نظرسنجی  Real Clear Politics، ترامپ در حال حاضر  در اکثر نظرسنجی ها 2.1 درصد از بایدن پیشتاز است و بایدن از ابتدای سال تاکنون تنها در سه نظرسنجی پیشتاز بوده است. فراتر از آن، ترامپ در حال حاضر در ایالت های مهمی مانند میشیگان، اوهایو، جورجیا، ویسکانسین، فلوریدا و نوادا نیز پیشتاز است.

دیوید مک ناتون، دبیر کمپین انتخاباتی ترودو در انتاریو در سال 2015 که از سال 2016 تا 2019 به عنوان سفیر کانادا در ایالات متحده خدمت کرده، خطاب به ترودو گفت: چرا باید ریسک کنید؟! وی گفت: مبارزات انتخاباتی علیه ترامپ در شرایطی که طبق نظرسنجی ها، او می تواند برنده شود، برای کانادا بسیار خطرناک است، ایالات متحده بزرگترین شریک تجاری، دوست ما، متحد ما و حامی ما از لحاظ نظامی است. مک ناتون افزود: ما باید توسط آمریکایی ها به عنوان یک دوست، متحد، شریک مورد اعتماد دیده شویم ولی، در حال حاضر، فکر نمی کنم این احساس به اندازه گذشته قوی باشد.

مک ناتون تنها فردی نیست که نسبت به پیامدهای ضدیت با ترامپ هشدار می دهد.  لوئیز بلیز که قبل از انتخابات سال 2016 که ترامپ در آن پیروز شد، به عنوان سرکنسول کانادا در آمریکا خدمت کرد و بعداً توسط ترودو به عنوان سفیر کانادا در سازمان ملل منصوب شد نیز چنین نظری دارد و می گوید کانادا باید بتواند با هر فرد پیروز در انتخابات آمریکا، معامله و کار کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید