اخباراخبار کانادا

هشدار دولت کانادا بابت خطر آبله میمون به مسافران خارج از کشور 

اتاوا- هشدار مسافرتی جدید دولت فدرال در مورد آبله میمون صادر شده که به کانادایی‌ ها توصیه می کند در صورت شرکت در گردهمایی های بزرگ در طول سفر خارج از کشور، به ویژه هوشیاری خود را حفظ کنند. 

دولت فدرال در پی شیوع آبله میمون هشدار بهداشتی سطح 2 را صادر کرده و به شهروندان رعایت اقدامات پیشگیرانه را توصیه کرده است؛ هشدار بهداشتی سطح دو، به معنای بالاتر بودن ریسک ابتلا برای گروه خاصی از مسافران، از جمله زنان باردار و افرادی است که قصد دیدار با دوستان و بستگان خود را دارند. 

اقدامات پیشگیرانه بهداشتی می تواند شامل استفاده از تجهیزات حفاظت فردی از جمله ماسک، به تعویق انداختن سفر تا کاهش خطر، واکسیناسیون توصیه شده اضافی برای برخی گروه ها و اجتناب از فعالیت های پرخطر باشد.

.

همچنین توصیه شده که در صورت آلوده شدن در طول سفر، خود را ایزوله کنید. 

دولت در مورد دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی و تاخیر ناخواسته در بازگشت به کانادا هشدار داده است. 

دولت می گوید حداقل شش هفته قبل از سفر به خارج از کشور با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید یا به کلینیک بهداشت سفر مراجعه نمایید. 

علائم آبله میمون می تواند 5 تا 12 روز پس از آلوده شدن نمایان شود و شامل تب و لرز، تورم غدد لنفاوی، سر درد، درد عضلانی و مفصلی، کمر درد، خستگی و بثورات پوستی می باشد، علائم بیماری بطور معمول بین 14 تا 28 روز باقی می مانند. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید