اخباراخبار کانادا

هشدار دولت فدرال به شرکت های کانادایی در مورد تجارت با چین

اتاوا- ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا ضمن تاکید بر تدوین سیاست جدید در قبال چین، به کانادایی ها در مورد خطرات ژئوپولیتیکی تجارت با آن کشور هشدار داد. 

او طی سخنرانی در دانشگاه تورنتو، تندروانه ترین نظرات خود را درمورد دولت چین بیان کرد. جولی گفت: تصمیماتی که شما به عنوان صاحبان بیزنس می گیرید به خود شما مربوط است. وظیفه من به عنوان دیپلمات ارشد کانادا این است که به شما بگویم ریسک های ژئوپلیتیکی مرتبط با تجارت با این کشور وجود دارد. 

جولی در بخش دیگری از سخنرانی خود، برنامه های کانادا برای ارتقاء روابط خود با کشورهای منطقه هند و اقیانوس آرام و اتخاذ رویکرد سختگیرانه تر در قبال تهدیدات جهانی را شرح داد. 

اظهارات تندروانه جولی پس از انتشار گزارش گلوبال نیوز درباره مداخله چین در امور داخلی کانادا، بیان شد. طبق این گزارش، مقامات اطلاعاتی و امنیتی کانادا به جاستین ترودو در مورد کمپین گسترده پکن برای مداخله خارجی، که شامل تامین مالی یک شبکه مخفی متشکل از 11 نامزد نمایندگی مجلس فدرال در انتخابات 2019  هشدار داده بودند. 

جولی به کانادایی ها اطمینان داد که دولت برای مقابله با مداخله خارجی بیشتر تلاش خواهد کرد. او به عنوان بخشی از این تلاش، به سرمایه گذاری در جهت تعمیق درک کانادا از نحوه تفکر، عملکرد و برنامه ریزی چین و نحوه اعمال نفوذ این کشور در منطقه و سراسر جهان، اشاره کرد. 

وی در عین حال تاکید کرد که کانادا همواره بین اقدامات دولت چین و اقدامات مردم آن تفاوت قائل خواهد شد. اما ظهور چین به عنوان یک بازیگر جهانی، کشورها را وادار می کند چشم انداز استراتژیک خود تغییر بدهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید