اخباراخبار کانادا

هشدار تاکوبل نسبت به وجود مواد شیمیایی سرطان زا در محصولاتش

به گزارش ایران جوان و به نقل از mashed شرکت تاکوبل در اقدامی جالب در وب سایت خود به مشتریانش در مورد تبعات مصرف محصولات این شرکت هشدار داده است.

تاکوبل یک فست فود زنجیره ای است و از این نظر همانند سایر فست فودهای زنجیره ای به ناسالم بودن محصولاتش شهرت دارد. به همین دلیل مجبور است اقداماتی مانند محدود کردن چربی های ترانس، کاهش 25 درصدی نمک و محدودیت تعداد کالری ها و قند در نوشیدنی های خود، را در راستای سالم سازی محصولات خود انجام دهد. اما تاکوبل حتی با این وجود نیز تصمیم گرفته در مورد مصرف برخی محصولات خود به مشتریانش هشدار دهد.

این هشدار در وب سایت تاکوبل به چشم می خورد و براساس آن به مشتریانش هشدار می دهد که در اثر مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌ های فروخته شده توسط این شرکت، ممکن است در معرض مواد شیمیایی مضر از جمله آکریل آمید و جیوه قرار بگیرند. تاکوبل این هشدار را براساس قانونی تحت عنوان پیشنهاد 65 صادر کرده است. براساس این قانون که توسط مقامات کالیفرنیا صادر شده است، شرکت ها باید در مورد وجود مواد شیمیایی خطرناک در محصولاتشان که ممکن است باعث سرطان و نقایص مادرزادی شوند، هشدار بدهند.

در ادامه گزارش mashed آمده است:

تاکوبل در این هشدار اعلام کرده غذاهای این مجموعه که از ماهی تشکیل می شوند ممکن است دارای جیوه باشند. درضمن در مورد مواد غذایی پخته شده و سرخ شده خود نیز هشدار داده و اعلام کرده که به احتمال زیاد آنها حاوی ماده سمی آکریل آمید هستند.

کاملا مشخص است که این مواد سمی نه تنها در محصولات تاکوبل بلکه در کل غذاهای فست فودی وجود دارند و تاکوبل از این نظر از دیگران مستثنی نیست. به همین دلیل بهترین راه برای در امان ماندن از شر این مواد سمی، کاهش مصرف فست فودها است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید