اخباراخبار کانادا

 هشدار اکید مقامات ارشد پزشکی انتاریو به استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده

شیوع گسترده بیماری های ویروسی عفونی مردم انتاریو را نگران کرده است، آنها نگران این هستند که دوباره استفاده از ماسک اجباری شود. اما مقامات ارشد پزشکی انتاریو با رد اجباری شدن ماسک، به مردم تصویه می کنند برای جلوگیری از شیوع عفونت های ویروسی، به صورت داوطلبانه از ماسک استفاده کنند.

یک منبع ارشد دولتی اعلام کرد سیستم های بهداشتی انتاریو به دلیل شیوع همزمان آنفولانزا، ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV) و کووید 19 هفته های سختی را پیش رو دارند.

این منبع آگاه اعلام کرد که اگر اقدامات مناسبی در زمینه افزایش ظرفیت بیمارستان ها خصوصا بیمارستان های کودکان صورت نگیرد، این هیولای سه سر، سیستم مراقبت های بهداشتی انتاریو را خواهد بلعید.

داگ فورد اوایل این هفته نیز تلویحا به این فشار گسترده اشاره کرد، او گفت: «افراد آسیب پذیر باید بیشتر مراقب خود باشند. استفاده از ماسک و دریافت دوزهای یادآور واکسن کووید 19 و آنفولانزا، به خود آنها و دولت استانی کمک می کند».

اخیرا برخی از مقامات خواستار استفاده اجباری از ماسک شده اند و همین باعث شد نظرسنجی در این زمینه انجام شود. نتایج این نظرسنجی بسیار جالب بود، زیرا تقریبا نیمی از مردم خواهان اجباری شدن استفاده از ماسک شدند و نیمی دیگر با استفاده اجباری از ماسک مخالف کردند.

این در حالی است که هنوز با وجود این اخطارهای گسترده، نرخ استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده و شلوغ بسیار پایین است. این امر باعث افزایش نگرانی ها در این زمینه شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید