اخباراخبار کانادا

هشدار اقتصاددانان به ترودو و کابینه اش در مورد کند شدن شدید رشد اقتصادی

به نقل از CBC: 

معاون وزیر دارایی کانادا اذعان کرد که سالی پرتلاطم برای اقتصاد کانادا پیش رو خواهد بود.  همچنین نخست وزیر جاستین ترودو و وزرای کابینه او در دومین روز نشست کابینه فدرال، به سخنان سه اقتصاددانی که خبرهای ناگواری را در مورد شرایط اقتصادی پیش رو ایراد کردند، گوش فرا دادند.

در این نشست کوین میلیگان از دانشگاه بریتیش کلمبیا، کارولین ویلکینز از دانشگاه پرینستون و آنیل آرورا از مرکز آمار کانادا به ترودو هشدار دادند که انتظار دارند اقتصاد کانادا به طور قابل توجهی تضعیف شود، نرخ بیکاری افزایش یابد و فشارهای تورمی همچنان ادامه پیدا کنند.

میلیگان پس از دیدار با ترودو و سایر وزیران کابینه در همیلتون به خبرنگاران گفت: «خطرات جدی برای سال آینده وجود دارد. محتمل ترین سناریو این است که ما به یک نقطه ضعف برخورد کنیم. از این رو ما باید از این چالش های کوتاه مدت آگاه باشیم. سیاست گذاران باید به این هشدارها توجه داشته باشند. و قبل از اینکه هزینه های بزرگ برای خود بتراشند اندکی در آمارهای اقتصادی تامل کنند. زیرا احتمال اینکه بودجه با کسری مواجه شده و اقتصاد متزلزل شود، بسیار زیاد است».

البته این نشست چندان بی حاشیه نبود، زیرا عصر سه ‌شنبه گروهی با تکان دادن پرچم‌ ها، شعار دادن و آتش ‌بازی، رستورانی را که طبق گزارش ‌ها ترودو در آن مشغول صرف شام بود، محاصره کردند.

اتاوا در حال بررسی برخی از هزینه های جدید، از جمله افزایش قابل توجه بودجه طرح CHT برای کمک به پیشبرد اهداف دولت در زمینه ارائه بهتر خدمات بهداشتی درمانی است.

در ضمن دولت به عنوان بخشی از توافق نامه NDP-Liberal ، موافقت کرده که تا پایان سال برنامه ملی داروسازی را به اجرا درآورد که احتمالا میلیاردها دلار برای خزانه داری فدرال هزینه در بر خواهد داشت.

حال سوال این است که با اوضاع اقتصادی پیش رو، آیا دولت می تواند به وعده های خود عمل کند یا خیر؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید