اخباراخبار کانادا

هشتگ مرگ ناگهانی  برای برملا کردن یک توطئه یا انحراف اذهان عمومی؟

به نقل از nationalpost :  بسیاری از پست های آنلاین که در آنها ادعا می شود فردی در اثر دریافت واکسن فوت کرده است، هیچ مدرکی ارائه نمی دهند.

نتایج کالبد شکافی آناستازیا ویور 6 ساله ممکن است هفته ها طول بکشد. اما فعالان آنلاین ضد واکسن تنها چند ساعت پس از تشییع جنازه او در این هفته، سعی کردند بی اساس واکسن کووید 19 را مقصر بدانند.

یک حساب کاربری توییتری، نام آناستازیا و پرتره  خندان او را در توییتی با شکلک سرنگی منتشر کرد. یکی از کاربران فیس بوک به مادرش جسیکا دی ویور پیام داد و او را به خاطر واکسینه کردن فرزندش قاتل خطاب کرد.

این کودک اهل اوهایو از زمان تولدش نارس بوده و دائماً مشکلات مختلفی داشته است، او بارها به دلیل صرع، آسم و بیماری های تنفسی در بیمارستان بستری شده است؛ دی ویور در مورد مرگ دخترش گفت که پزشکان هیچ اطلاعاتی به ما نداده اند و فقط اعلام کرده اند شاید بیماری های مزمن او عامل مرگش بوده اند و هیچ نامی از واکسن نبرده اند.

اما انتشار این صحبت ها هیچ اهمیتی نداشت، زیرا آناستازیا به سرعت به فهرست بزرگی از صدها کودک، نوجوان، ورزشکار و سلبریتی اضافه شد که مرگ‌ و آسیب های غیرمنتظره ‌شان، درست یا غلط به واکسن های کووید 19 نسبت داده شده است. نظریه‌ پردازان توطئه در ماه ‌های اخیر صفحات رسانه ‌های اجتماعی را با گزارش ‌های خبری و آگهی‌ های ترحیم با #diedsuddenly پر کرده اند و خانواده‌ های داغدار را مجبور کرده ‌اند تا با این دروغ ‌ها دست و پنجه نرم کنند.

مجری 37 ساله تلویزیون برزیلی که به دلیل یک مشکل مادرزادی قلبی در پخش زنده فوت کرد، گاو سوار 18 ساله واکسینه نشده که بر اثر یک بیماری نادر درگذشت، بازیگر 32 ساله ای که بر اثر عوارض عفونت باکتریایی درگذشت.

.

همه و همه بخشی از قربانیان بی صدای این هجمه رسانه ای هستند که بی دلیل و با دلیل مرگ آنها به واکسیناسیون نسبت داده شده است.

دکتر کاتلین جتلینا اپیدمیولوژیست، گفت: «آسیب های این کمپین بسیار فراتر از فضای اینترنت است، مطالعه دقیق و شواهد واقعی از صدها میلیون واکسن تجویز شده، ثابت می‌ کند که واکسن ‌های کووید19 ایمن و مؤثر هستند؛ مرگ و میر ناشی از واکسیناسیون بسیار نادر است و این هجمه ها تنها توطئه ذهنی افراد ضد واکسن است».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید