اخباراخبار کانادا

هزینه 8.6 میلیون دلاری تغییر نام خیابان دانداس تورنتو، توجیه ناپذیر است!

تورنتو- در حالی که پناهجویان به دلیل کمبود محل اقامت مجبور به خوابیدن در خیابان ‌های تورنتو می‌ شوند – شهردار جدید ، اولیویا چائو، معتقد است صرف بیش از 8 میلیون دلار برای تغییر نام یک خیابان دان تاون ایده خوبی است.

مطمئنا شهرداری می تواند استفاده بهتر و سازنده تری از این بودجه بنماید. بخصوص که تورنتو حدود یک میلیارد دلار کسری بودجه دارد و چائو برای دریافت بودجه بیشتر مدام به دولت فدرال التماس می کند• 

دولت فدرال اخیرا قول 97 میلیون دلار برای اسکان پناهندگان در تورنتو را داد.

اما چائو خواهان 26.7 میلیون دلار دیگر می باشد. چائو با چالش های مهمی روبرو است. از بحران بی خانمان ها گرفته تا کسری بودجه و کاهش روزافزون تعداد کاربران سیستم حمل و نقل عمومی که مشکلات نقدینگی شهرداری را افزایش داده است. با وجود تمام این چالش ها، چائو متعهد به تغییر نام خیابان دانداس شده است. خیابانی که می خواهد هرگونه ارتباط خود با یک شخصیت تاریخی (هنری دانداس) اسکاتلندی که بیش از 200 سال قبل مرده و دفن شده، را قطع کند.  

برخی از مورخان دانداس را به دلیل تاخیر در لغو تجارت برده محکوم می کنند. اما در واقع دانداس وکیلی بود که از یک برده فراری، جوزف نایت، در پرونده ای که در نهایت منجر به لغو برده داری در اسکاتلند شد، دفاع کرد. این در سال 1778 بود، یعنی تقریبا 30 سال قبل از لغو تجارت برده در امپراتوری بریتانیا. 

تصمیم تورنتو برای تغییر نام خیابان دانداس بر اساس درک تاریخی نادرست از زندگی یک مرد است. ضمن اینکه چائو می داند که او شهری در بحران را رهبری می کند. 

اگر چائو بخواهد در مسائل مالی به او اعتماد شود، لغو تغییر نام خیابان شروع خوبی خواهد بود.  ادامه این پروژه نشان می ‌دهد که نماینده سابق حزب نیو دموکرات، صرفا یک چپ‌ گرای ولخرج است که می‌ خواهد میلیون‌ها دلار برای یک مورد غیرضروری هزینه کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید