اخباراخبار کانادا

هر 37 دقیقه یک مورد سرقت اتوموبیل به شرکت های بیمه انتاریو گزارش می شود

به نقل از insauga : یک مطالعه جدید نشان می دهد که سرقت وسایل نقلیه در میسیساگا، برامپتون و سایر مناطق انتاریو به قدری افزایش یافته است که براساس داده های شرکت های بیمه، در سال 2021 هر 37 دقیقه یک مورد سرقت اتوموبیل به این شرکت ها گزارش شده است.

این مطالعه که توسط شرکت HelloSafe انجام شده است، مشخصا به افرادی که علاقه مند به خرید لکسوس RX هستند هشدار می دهد. زیرا از هر 10 مدل این اتوموبیل که بین سال های 2016 تا 2021 ساخته شده اند، تقریبا یک اتوموبیل مورد دستبرد سارقان حرفه ای قرار گرفته است.

براساس گزارش HelloSafe  تعداد سرقت های اتوموبیل گزارش شده به شرکت های بیمه در سال 2021 نسبت به 2020 رشد 28.4 درصدی را نشان می دهد.

55 درصد اتوموبیل های سرقت شده در سال 2021 از میان اتوموبیل های شاسی بلند بوده اند، همین امر نشان می دهد که سارقان علاقه زیادی به این نوع از اتوموبیل ها دارند. در مقام مقایسه، تنها 28.2 درصد از اتوموبیل های سرقت شده در انتاریو سدان بوده اند. جالب اینجاست که نصف سدان های سرقت شده در انتاریو، ون بوده اند.

برایان گاست معاون خدمات تحقیقاتی انجمن Équité، گفت که ون های سرقتی در انتاریو اکثرا در خارج از کشور فروخته می شوند.

او در ادامه گفت: «اتوموبیل های سرقت شده در سراسر کشور، بیشتر توسط شبکه های جرایم سازمان یافته و به منظور صادرات به سطح بین المللی به سرقت می روند. درآمد حاصل از این فعالیت غیرقانونی برای تأمین مالی جرایم سازمان ‌یافته و تروریسم مورد استفاده قرار می گیرد».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید