اخباراخبار کانادا

هر خانواده کانادایی باید سالانه تا 847 دلار مالیات کربن پرداخت کند

طبق گفته فدراسیون مالیات دهندگان کانادا (CTF) یک خانواده متوسط کانادایی باید سالانه تا 847 دلار مالیات کربن پرداخت کنند، حتی در صورتی که تخفیف شامل حال آنها شود.

این فدراسیون معتقد است که دولت فدرال جزئیات مالیات را به صورت شفاف اعلام نمی کند..

فرانکو ترازانو، مدیر فدرال CTF گفت: «مسئول بودجه پارلمانی (PBO) نشان می ‌دهد که سیاستمداران از فرمول های جادویی ریاضی برای فروش مالیات کربن استفاده می‌کنند.

اظهارات مسئول بودجه پارلمانی کاملا روشن است: مالیات کربن صدها دلار بیشتر از تخفیف هایی که برای خانواده ها در نظر گرفته شده است، برای آنها هزینه در بر دارد».

برآوردهای مسئول بودجه پارلمانی نشان می دهد که اکثر کانادایی ها باید بین 402 تا 847 دلار منهای تخفیفات برای مالیات کربن پرداخت کنند.

علیرغم یافته های PBO، دولت نخست وزیر جاستین ترودو تاکید کرده که مالیات کربن فدرال، در اصل یک سود خالص مالی برای شهروندان کانادا است.

محافظه کاران با اشاره به افزایش هزینه های زندگی و رکود قریب الوقوع، از دولت فدرال خواسته اند مالیات کربن را لغو کند.

پیر پالیو رهبر حزب محافظه کار دیروز هنگام بازدید از شمال انتاریو، مجددا خاطرنشان کرد که دولت او مالیات کربن را کنار می‌گذارد و هزینه ‌های دولت را به منظور مقابله با مشکلات اقتصادی، محدود می کند.

پالیو در توییتی نوشت: «ائتلاف پرهزینه ترودو با NDP درنهایت به افزایش 3 برابری مالیات کربن و ممنوعیت استفاده از تفنگ های شکاری انجامیده است، نتایجی که برای مردم شمال انتاریو گران تمام می شوند. دولت من استفاده از تفنگ های شکاری را قانونی اعلام می کند و مالیات کربن را از ریشه ساقط می کند».

به گفته فدراسیون CTF دولت فدرال باید 116 میلیون دلار برای اجرای برنامه جمع آوری مالیات کربن هزینه کند.

پیش بینی می شود مالیات کربن در آوریل سال جاری باعث افزایش 14 سنتی هر لیتر بنزین و 12 سنتی هر متر مکعب گاز طبیعی شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید