اخباراخبار کانادا

نیم نگاه انتاریو به ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مدارس

به گزارش ایران جوان به نقل از torontosun•com آقای استفان لچه وزیر آموزش و پرورش انتاریو گفت: «دولت انتاریو در حال بررسی ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مدارس است».

در حال حاضر استفاده از تلفن های همراه در کلاس های درس ممنوع است، با این وجود لچه اعلام کرد که با مشاوران حقوقی و مقامات آموزش و پرورش در مورد گام های بعدی احتمالی ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مدارس، مشورت کرده است.

لچه در این باره گفت: «بدیهی است که ما نگرانی عمیقی در مورد عدم رعایت حریم خصوصی جوانان داریم. من از تاثیر این فن آوری بر روی جوانان در سیستم مدارس از جنبه های ایمنی، حریم خصوصی، ایمنی فیزیکی، سلامت روان و غیره نگرانم».

پرابمیت سینگ سارکاریا رئیس هیئت خزانه داری انتاریو، روز پنجشنبه دستور حذف اپلیکیشن تیک تاک را از تمام دستگاه های تلفن همراه  نمایندگان پارلمان استانی صادر کرد.

تورنتوسان در ادامه آورده است:

دولت جاستین ترودو نیز استفاده از تیک تاک را در دستگاه های تلفن همراه فدرال از 28 فوریه ممنوع اعلام کرد. دلیل این تصمیم نگرانی های مطرح شده توسط مدیر ارشد اطلاعات کانادا مبنی بر احتمال به خطر افتادن حریم خصوصی و امنیت دولت، اعلام شده است.

با وجود اینکه تیک تاک بارها بیانیه هایی را در مورد نحوه محافظت از داده های کاربرانش منتشر کرده است، اما برخی از حوزه های قضایی نسبت به رابطه بین این شرکت خصوصی و دولت چین ابراز نگرانی کرده اند.

بعد از اعلام این ممنوعیت توسط دولت فدرال، شهر تورنتو متعاقبا اعلام کرد که از رهبری دولت فدرال و استانی پیروی خواهد کرد.

شهرداری تورنتو نیز در پاسخ به نگرانی ‌های اخیر در مورد برنامه تیک تاک و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، این اپلیکیشن را از حدود 350 دستگاه صادر شده توسط شهرداری حذف خواهد کرد و اعلام کرد که در تمام بخش های شهرداری تورنتو، هیچ کس حق دانلود و استفاده از این برنامه را ندارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید