اخباراخبار کانادا

نیمی از کانادایی ها می گویند ترودو به دلیل خودخواهی در سمت رهبر حزب لیبرال باقی مانده است

بر اساس یک نظرسنجی جدید، تقریبا نیمی از کانادایی ‌ها فکر می ‌کنند جاستین ترودو، علیرغم عقب افتادن حزب اش از محافظه کاران در نظرسنجی ها، فقط به این دلیل در سمت رهبر حزب لیبرال باقی مانده چون خودخواه است و دوست دارد نخست وزیر باشد. 

از پاسخ دهندگان به نظرسنجی Postmedia-Leger پرسیده شد آیا دلیل ماندن ترودو اجرای سیاست های جدید است، یا اینکه صرفا شغل نخست وزیری را دوست دارد؟ در مجموع 47 درصد از پاسخ دهندگان خودخواهی را دلیل باقی ماندن ترودو در سمت رهبری حزب و کسب دوباره مقام نخست وزیری ذکر کردند. 

کمتر از 23 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند دلیل خودداری ترودو از استعفا این است که برنامه های بیشتری برای کانادا دارد. 15 درصد می گویند او خواهان رویارویی با پویلیور، رهبر حزب محافظه کار در انتخابات آتی است. 

ترودو بارها گفته علیرغم افت محبوبیت لیبرال ها، این حزب را در انتخابات فدرال رهبری خواهد کرد. وی همچنین تاکید کرد در مقام نخست وزیر کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. اما جالب اینکه دلایل ترودو حتی برخی لیبرال ها را متقاعد نکرده است. یک سوم (32 درصد) از لیبرال ها معتقدند او صرفا دوست دارد نخست وزیر باشد.  

نظرسنجی مورد اشاره در فاصله 24 تا 26 ماه می بصورت آنلاین از  1620 کانادایی انجام شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید