اخباراخبار کانادا

نیمی از زنان در کانادا قربانی آزار و اذیت در محل کار 

بر اساس گزارش جدید اداره آمار کانادا، تقریبا نیمی از زنان و سه نفر از هر ده مرد شاغل در کانادا می گویند در محل کار خود نوعی آزار و اذیت یا تعرض جنسی را تجربه کرده اند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده در سال 2020، چهل و هفت درصد زنان و 31 درصد مردان چنین تجربه ای در محل کار داشتند. در حالی که در سال 2018، این نسبت 19 درصد نزد زنان و 13 درصد نزد مردان بود. 

در میان موارد مورد بررسی،  رفتار جنسی نامناسب (ارتباط کلامی و غیرکلامی نامناسب، تماس فیزیکی ناخواسته یا پیشنهاد رابطه جنسی) در محل کار بارزترین نوع آزار و اذیت بود که 44 درصد از زنان و 29 درصد از مردان آن را گزارش کردند. 20 درصد از زنان و 9 درصد از مردان رفتارهای تبعیض آمیز و 13 درصد از زنان و 3 درصد از مردان دست تجاوز را گزارش کردند. 

60 درصد از زنان و 39 درصد از مردان کانادایی 25 تا 34 ساله بالاترین میزان آزار و اذیت کلامی یا آزار جنسی در محل کار را تجربه کرده اند. 

ژولیت تورپین از Lean در کانادا که از پیشرفت شغلی زنان حمایت می کند، می گوید: متاسفانه آزار و اذیت در محل کار کمتر گزارش می شود. محل های کار باید سیاست های مشخصی برای گزارش آزار و اذیت به اجرا بگذارند و با مجرمین برخورد کنند. در فقدان چنین سیاست هایی، قربانیان به دلیل ترس از تلافی و خدشه دار شدن آبرو، تمایلی به گزارش آزار و اذیت ندارند. 

متاسفانه افراد دارای معلولیت و اعضای جامعه LGBTQ2 نرخ های بالاتری از آزار و اذیت در محل کار را گزارش کرده اند. 58 درصد از زنان دارای معلولیت و 41 درصد از مردان چنین تجربه ای داشتند. 

دگرباشان جنسی (LGBTQ2)  دو تا چهار برابر بیشتر از همکاران خود هدف آزار و اذیت قرار گرفتند. 76 درصد از زنان همجنسگرا یا دو جنسی و 53 درصد از مردان دگرباش جنسی، آزار و اذیت در محل کار را گزارش کردند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید