اخباراخبار کانادا

نگهداری از کودکان و حیوانات خانگی در ازای اجاره رایگان در تورنتو

از آنجایی که قیمت مسکن در تورنتو به سطح بسیار گزافی رسیده و عملا برای خیلی ها زندگی در این کلانشهر را غیرممکن کرده است، جوانان به دلیل بودجه پایین با انتخاب های دشواری مواجه هستند.

برخی از جوانان که مدت ها بود مستقل زندگی می کردند دوباره به خانه والدین خود برگشته اند. برخی نیز به دلیل تورم قیمت مواد غذایی، حاضر شده اند خانه خود را با دیگران سهیم شوند تا به این صورت بتوانند هزینه های جاری زندگی خود را تامین کنند اما در این میان برخی نیز ایده های خلاقانه ای به ذهنشان رسیده است، به عنوان مثال مبادله اجاره بهای خانه در ازای نگهداری از خانه و کودکان، یکی از این ایده های جدید است.

به عنوان مثال یکی از زوج ‌های محلی، حاضر شده اند خانه خود را به کسی اجاره دهند که در طول روز هنگامی که آنها سر کار هستند مراقب بچه ‌ها و سگ ‌هایشان باشد.

این آگهی که توسط یک خانواده ساکن منطقه Markham’s Cornell Village منتشر شده، نشانه ای از بغرنج بودن بازار مسکن در تورنتو است.

عنوان این آگهی که در فیس بوک و  kijiji  منتشر شده به صورت زیر است: «اجاره رایگان خانه به ازای نگهداری از فرزندانم. آیا شما از راه دور کار می کنید؟ آیا پرداخت اجاره بها باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود؟ در این صورت اقامتگاه ما برای شما گزینه مناسبی است».

مستاجر منتخب در ازای عدم پرداخت اجاره بهای محل سکونت خود، باید تا زمانی که صاحبخانه او سر کار است مراقب کودک 2 ساله و نوزاد 10 ماهه او باشد.

این خانواده دو سگ بسیار بزرگ و بامزه دارند که از مستاجر آنها انتظار می رود از آنها نیز مراقبت کند.

طبق آگهی، مستاجر تعطیلات آخر هفته را در اختیار خود خواهد بود و به محض اینکه والدین این کودکان از سر کار برگردند، وظایف او در قبال این خانواده به اتمام می رسد.

درضمن این خانواده اشاره می کنند که مستاجر آنها می تواند از پلی استیشن، ایکس باکس، کتابخانه مملو از کتاب های کمیک ها و چند مورد دیگر نیز استفاده کند.

آنها حتی عکس هایی را از خانه خود منتشر کرده اند.

ایفای نقش پرستار بچه بدون دستمزد ممکن است برای همه مناسب نباشد، اما برای کسی که دیگر نمی تواند هزینه محل اقامت خود در تورنتو را بپردازد، شاید گزینه مناسبی باشد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید