اخباراخبار کانادا

نگرانی ها از فروپاشی بانک سیلیکون ولی

به گزارش ایران جوان به نقل از dailymail بانک سیلیکون ولی صبح روز جمعه توسط دولت تملک شد، این بزرگترین ورشکستگی بانک از زمان سقوط واشنگتن میچوال در سال 2008 است.

نابودی بانک ها به دلیل محیط سخت اقتصادی و افزایش نرخ بهره رخ می دهد.

این اتفاق باعث شده که سرمایه گذاران بانک فرست ریپلابلیک نگران شوند، زیرا قیمت سهام این بانک روز جمعه 50 درصد سقوط کرده است.

بانک سیلیکون ولی چهاردهمین بانک بزرگ در ایالات متحده است و بیشتر در زمینه حمایت از کسب و کارهای فن آوری تخصص دارد؛ اما اکنون شرایط بد اقتصادی و تورم شدید باعث شده این بانک به شدت آسیب ببیند.

روز جمعه این بانک تحت کنترل دولت قرار گرفت و مدیران اجرایی آن امیدوارند که یک موسسه مالی دیگر برای سرپا نگه داشتن بانک وارد عمل شود.

نابودی بانک سیلیکون ولی بر بانک های دیگر نیز تاثیر گذاشت. بانک فرست ریپلابلیک یکی از این بانک ها است که شانزدهمین بانک بزرگ ایالات متحده به شمار می رود، ارزش سهام این بانک روز جمعه 50 درصد افت کرد؛ این در حالی است که اخیرا ارزش سهام آن 15 درصد دیگر کاهش یافته است.

در این راستا بانک فرست ریپلابلیک بیانیه ای صادر کرد و با اشاره به ثبات مستمر و موقعیت قوی سرمایه و نقدینگی این بانک، سعی در آرام کردن اوضاع داشت.

دیلی میل در ادامه آورده است:

بانک فرست ریپلابلیک در سال 1985 در سانفرانسیسکو تاسیس شد، این بانک دارای 80 شعبه در 11 ایالت است و عمدتا در سواحل غربی و شرقی ایالات متحده فعالیت می کند.

تحلیلگران وقتی متوجه شدند که در بانک فرست ریپلابلیک مانند بانک سیلیکون ولی، تفاوت زیادی بین ارزش منصفانه بازار (ارزش برآورد شده) و ارزش ترازنامه ای (ارزش واقعی) دارایی‌های آن وجود دارد، ابراز نگرانی کردند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید