اخباراخبار کانادا

نگاهی متفاوت به مرگ با کمک علم پزشکی

به نقل از  CBC : وقتی آگاتا گاورون برای اولین بار متوجه شد که امکان مرگ با کمک پزشکی (MAID) در کانادا وجود دارد، احساس دلگرمی کرد.

آگاتا می گوید: «این اولین بار در زندگی ام بود که احساس کردم قرار است درد و رنجم به پایان برسد، زیرا دیگر واقعا نمی توانم ادامه دهم».

آگاتا که اکنون 43 ساله است، معتقد است مرگ خودخواسته بسیار بهتر از این است که سربار دیگران شود.

آگاتا که ساکن رجینا است می گوید به مدت 30 سال است با افسردگی و اختلال خوردن و بی اشتهایی عصبی مبارزه کرده است؛ اولین بار بیماری او در 13 سالگی تشخیص داده شد.

اما دلگرمی های آگاتا دیری نپایید، زیرا اخیرا اتاوا اعلام کرده است که قصد دارد گسترش MAID را تا مارس 2024 به تعویق بیندازد.

این خبر برای آگاتا چندان خوشایند نبود، او معتقد است که تاخیر یک ساله آسیب جبران ناپذیری به او وارد می کند، زیرا به معنی این است که باید حداقل یک سال دیگر رنج بکشد و منتظر بماند به این امید که واجد شرایط این برنامه باشد.

آگاتا از شرایطی که دارد واقعا خسته شده است، زیرا در تمام طول این سالها نتوانسته یک حامی واقعی پیدا کند و به او اتکا کند.

او درباره شرایط خود می گوید: «فکر می‌کنم وضعیت من با بیماران مشابه خودم اندکی متفاوت است. خیلی ها دچار اختلال خوردن هستند، اما می توانند بر آن غلبه کنند اما به خاطر خدا، من بیش از 30 سال است که با این اختلال دست و پنجه نرم می کنم و وضعیتم هر روز بدتر از دیروز شده است.

تاکنون بارها پیش روانپزشکان مختلف رفته ام و هر بار هیچ چیزی دستگیرم نشده است. جز اینکه هر بار مجبورم داستان زندگی خودم را از نو تعریف کنم. دیگر خسته شده ام»!

داستان زندگی امثال آگاتا گاورون نشان می دهد که شاید مرگ با کمک پزشکی آن گونه که ما به آن نگاه می کنیم تلخ نباشد!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید