اخباراخبار کانادا

نگارش کتاب دوزبانه فارسی-انگلیسی برای کودکان به همت زن کانادایی

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar زن کاناداییه ایرانی تبار که خود دارای دو فرزند است، کتاب «جوجه طلایی» را به زبان های فارسی و انگلیسی برای کمک به کودکان در زمینه یادگیری زبان فارسی، به رشته تحریر درآورده است.

خانم تانیا بایرامی یک جهانگرد است که تاکنون از 38 کشور جهان دیدن کرده است، او می گوید کتاب «جوجه طلایی» را با هدف کمک به کودکان در زمینه یادگیری خواندن فارسی نوشته است.

ایده این کتاب چهار سال پیش در ذهن خانم بایرامی شکل گرفت، یعنی زمانی که او با پدرش که یک زبان شناس است، صحبت می کرد.

پدر خانم بایرامی به او پیشنهاد کرد داستان ‌های فارسی را با رسم الخط آوایی بنویسند، تا افراد فاقد پیوندهای فرهنگی قوی بتوانند به زبان مادری خود برای فرزندانشان داستان بخوانند. آنها با هم روی این پروژه کار کردند و یک کمپین Kickstarter راه ‌اندازی کردند و توانستند 300 کتاب را پیش فروش کنند.

در ادامه گزارش تورنتواستار آمده است:

بایرامی درباره این کتاب گفت: «هدف از نوشتن کتاب «جوجه طلایی» دسترسی به زبان است، زیرا خواندن رسم الخط فارسی که در اصل برپایه الفبای عربی است، برای خیلی ها واقعا سخت است. خود من در کلاس های فارسی شرکت کرده ام و خواندن یک کلمه برایم بیش از 20 دقیقه طول کشیده است اما به دلیل اینکه این کتاب با متن ترانویسی شده نوشته شده است، هر کسی به راحتی می تواند آن را بخواند. به همین دلیل به راحتی می توان بر موانع فرهنگی و زبانی غلبه کرد».

در این کتاب کودکان از نگاه جوجه ای که می خواهد بال های خود را باز کند، یاد می گیرند که قدرت درونی خود را پیدا کنند، بر موانع غلبه کنند و دستاوردهای خود را جشن بگیرند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید