اخباراخبار کانادا

نکاتی که مهاجران جدید هنگام ورود به کانادا باید رعایت کنند؟

شاید انتظار اشتغال در فرصت های شغلی سطح بالا، یکی از بزرگترین اشتباهاتی باشد که مهاجران تازه وارد مرتکب می شوند. در واقع این افراد باید سطح توقعات خود را در این زمینه پایین بیاورند و به یک یا دو سطح پایین‌تر از سطح حرفه ای مورد نظر خود راضی شوند. در ضمن آنها باید خود را آماده کنند تا توانایی ها و مهارت های خود را در مشاغل کانادایی به اثبات برسانند. زیرا در کانادا تقریبا همه کارها متفاوت از سایر نقاط جهان انجام می شود. به عنوان مثال یکی از بزرگترین موانع بر سر راه اشتغال پزشکان آموزش دیده خارجی در کانادا، نحوه برخورد آنها با بیماران است. زیرا در اینجا شیوه رفتار پزشکان با بیماران متفاوت است و با کمی احترام و نگرش ترحم آمیز همراه است. 

اشتباه دیگر، دست کم گرفتن هزینه های مسکن است. زیرا در اینجا حتی در بازارهای ارزان تری مانند مونترآل نیز قسمت اعظم دستمزد فرد به هزینه مسکن اختصاص می یابد. به عنوان مثال متوسط قیمت یک خانه تک واحدی در تورنتو 800 هزار دلار است و هزینه اجاره یک آپارتمان به طور متوسط ماهیانه در حدود 2000 دلار است. این قیمت ها حتی برای کسانی که از ایالات متحده به کانادا می آیند نیز سرسام آور است، زیرا هزینه های مسکن در آنجا یک چهارم یا حتی کمتر می باشد.

اشتباه مهم بعدی، این است که در اینجا منتظر باشید کسی کارهای شخصی شما را انجام دهد. اگر شما در کشور خودتان خدمتکار داشته اید یا سایر اعضای خانواده کارهای شخصی شما را انجام داده اند، باید توجه داشته باشید که در اینجا نمی توانید مانند قبل زندگی کنید. در اینجا شما باید همه کارهای خود اعم از آشپزی، رانندگی، لباسشویی و … را خودتان انجام دهید. البته همیشه می توانید افرادی را برای انجام این کارها در کانادا استخدام کنید، اما بعید است از همان اول از عهده هزینه آنها بربیایید؛ زیرا این خدمات در کانادا بسیار گران هستند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید